Martin Glaser byl znovu zvolen ředitelem Národního divadla Brno

Rada města Brna dnes ocenila dosavadní působení MgA. Martina Glasera, ředitele Národního divadla Brno, v jeho funkci a rozhodla se ho potvrdit na další funkční období.

Martin Glaser (zdroj Národní divadlo Brno)
Martin Glaser (zdroj Národní divadlo Brno)

Kulturní komise Rady města Brna projednala dne 3. ledna 2023 materiál shrnující funkční období ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera a předložila ho Radě města Brna s jednoznačným závěrem a doporučením: ponechat MgA. Martina Glasera ve funkci ředitele na další období.

Komise zdůraznila, že stávající ředitel Národního divadla Brno vzorně plní vize, s nimiž do funkce nastoupil, a zvládá v obtížných dobách (minulých i současných) pandemie i energetické krize nejen umělecké, ale i krizové a hospodářské řízení této příspěvkové organizace. Současně požívá důvěry umělecké obce, diváků a odborné veřejnosti. Pod jeho vedením umělecky rostou všechny soubory Národního divadla Brno, a divadlo se tak vrátilo mezi uměleckou elitu České republiky.

„Posledních pět let bylo pro Národní divadlo Brno náročných. Byla dokončena rekonstrukce Janáčkova divadla, následně byl provoz téměř zastaven pandemií nemoci covid-19. Martin Glaser na tyto mimořádné situace reagoval pružně, inovátorsky a povedlo se mu veškeré komplikace ustát. Všechny divadelní soubory se rozvíjí, divadlo pořádá úspěšné festivaly, představení se mnohdy konají na netradičních místech. Z těchto důvodů jsme se rozhodli potvrdit pana Glasera ve funkci ředitele Národního divadla Brno i pro další funkční období,“ shrnula primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Martin Glaser (zdroj Národní divadlo Brno)
Martin Glaser (zdroj Národní divadlo Brno)

„Vážím si důvěry Rady města Brna a možnosti pracovat pro Národní divadlo Brno v dalším funkčním období. Věřím, že společně se skvělým týmem ve vedení a zapálenými kolegy ve všech úsecích a uměleckých souborech, se nám podaří pokračovat v progresivním rozvoji NdB,“ okomentoval své znovu zvolení Martin Glaser.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments