Melbournská policie vyklidila nádraží kvůli didgeridoo

Ve čtvrtek 28. března 2019 vyklidila policie v australském Melbourne jedno z vlakových nádraží poté, co cestující vyděsil muž, který v tašce nesl předmět připomínající palnou zbraň. Ve skutečnosti šlo o pouličního hudebníka s didgeridoo, tradičním hudebním dechovým nástrojem australských domorodců.
Will Austin se svým didgeridoo (zdroj FB)

Podle svědků mezi lidmi vypukla panika, když policejní těžkooděnci v ranní špičce zastavili vlak na Flagstaffském nádraží. Lidé prý začali plakat a telefonovat svým blízkým, aby jim řekli, že je mají rádi. Policie uvedla, že strážce zákona zavolal jeden z cestujících, u něhož vzbudilo podezření zavazadlo mladého muže vypadající jako pouzdro na zbraň a prý i to, že se dotyčný choval divně.

Šlo o hudebníka Willa Austina, který jel do centra Melbourne, kde dnes vedl workshop se svým didgeridoo, a cestou dělal dechová cvičení. Policie ho zastavila, když vystoupil z vlaku, a prohledala mu zavazadla. Nic podezřelého u něj nenašla.

Když na to myslím teď, tak je to legrační, ale v okamžiku, kdy se to odehrávalo, to pro všechny přítomné bylo pěkně děsivé,“ řekla televizi Ten Network jedna ze svědkyní ranního incidentu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat