MET odtajnila své plány pro příští sezónu

Newyorská Metropolitní opera před několika málo hodinami odtajnila své plány pro příští sezónu. Možná s ještě větším očekáváním pak bylo spojeno zveřejnění podrobného rozpisu těch představení, která chce MET v nové sezóně přenášet do kin. Jsme rádi, že především o tomto rozpisu přenosů, na který netrpělivě čekají i milovníci opery u nás, můžeme informovat jako první.

Metropolitní opera plánuje v nové sezóně uskutečnit těchto celkem 11 následujících přenosů:

9.10.2010 R.Wagner: Zlato Rýna
23.10.2010 M.P.Musorgskij: Boris Godunov
13.11.2010 G.Donizetti: Don Pasquale
11.12.2010 G.Verdi: Don Carlos
8.1.2011 G.Puccini: La fanciulla del West
26.2.2011 Ch,W.Gluck: Iphigenie en Tauride
19.3.2011 G.Donizetti: Lucia di Lammermoor
9.4.2011 G.Rossini: Le Comte Ory
23.4.2011 R.Strauss: Capriccio
30.4.2011 G.Verdi: Il trovatore
14.5.2011 R.Wagner: Die Walküre

Mezi novými produkcemi newyorské Metropolitní opery v nové sezóně jsou Wagnerovo Zlato Rýna a Valkýra (se spoustou zvučných jmen, jako je J.Levine, R.Lepage, B.Terfel a řada dalších), Musorgského Boris Godunov (V.Gergijev, P.Stein, R.Pape), Verdiho Don Carlos (Y.Nézet-Séguin, M.Poplavskaja, R.Alagna, S.Keenlyside), Verdiho La traviatta (W.Decker, G.Noseda, M.Poplavskaja, Adamsova opera Nixon v Číně (J.Kelly) či Rossiniho Hrabě Ory (M.Benini, J.D.Flórez, J.DiDonato, D.Damrau).

V repertoáru nové sezóny se má dále objevit mimo jiné Bizetova Carmen, Offenbachovy Hoffmannovy povídky, Pucciniho Tosca a Bohéma, Rossiniho Armida, Verdiho Rigoletto, Simon Boccanegra a Trubadúr, Gounodův Romeo a Julie, Čajkovského Piková dáma, Straussova Ariadna na Naxu či Bergův Vojcek.

Podrobnější informace, mimo jiné včetně podrobného obsazení, najdete na stránkách newyorské Metropolitní opery. Na našem webu se pochopitelně budeme aktualitám z Metropolitní opery tak jako dosud i nadále průběžně věnovat.

www.metoperafamily.org/metopera

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments