Metropolitní opera ruší první polovinu sezóny 2020/2021

Vzhledem k pokračujícím komplikacím spojených s pandemií koronaviru ruší Metropolitní opera v New Yorku všechna představení do konce roku 2020, s vyhlídkou znovuotevření 31. prosince, kdy opožděně zahájí zkrácenou sezónu speciálním galakoncertem.
Metropolitan Opera New York (zdroj commons.wikimedia.org / foto Marcel René Kalt)

Ve spojitosti s odložením startu nové sezóny dojde i k úpravě repertoáru premiér. Plánované nové inscenace Mozartových oper Kouzelná flétna a Don Giovanni budou nahrazeny inscenacemi stávajícími. Stejný osud potká i nová provedení Verdiho Aidy a Prokofjevova Ohnivého anděla, ty přesunulo vedení opery do některé z následujících sezón.

Jedinou novinkou na repertoáru MET tedy v příštím roce bude inscenace opery Dead Man Walking amerického skladatele Jakea Heggiese v režii Iva van Hogeho s premiérou v dubnu 2021.

V programu Metropolitní opery se objeví především divácky populární inscenace – Pucciniho Bohéma, Bizetova Carmen, nebo Verdiho La Traviata. Začátky všech představení byly přesunuty na 19:00 hodin. Některé opery budou vzhledem k situaci zkráceny (například Händelův Julius Caesar), aby se tak zamezilo příliš dlouhému pobytu diváků a zaměstnanců v prostorách MET.

Sezóna 2020/2021 bude oficiálně zahájena poslední den letošního roku, kdy se uskuteční speciální galakoncert, jehož program zatím nebyl zveřejněn.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat