Metropolitní opera ruší první polovinu sezóny 2020/2021

Vzhledem k pokračujícím komplikacím spojených s pandemií koronaviru ruší Metropolitní opera v New Yorku všechna představení do konce roku 2020, s vyhlídkou znovuotevření 31. prosince, kdy opožděně zahájí zkrácenou sezónu speciálním galakoncertem.
Metropolitan Opera New York (zdroj commons.wikimedia.org / foto Marcel René Kalt)

Ve spojitosti s odložením startu nové sezóny dojde i k úpravě repertoáru premiér. Plánované nové inscenace Mozartových oper Kouzelná flétna a Don Giovanni budou nahrazeny inscenacemi stávajícími. Stejný osud potká i nová provedení Verdiho Aidy a Prokofjevova Ohnivého anděla, ty přesunulo vedení opery do některé z následujících sezón.

Jedinou novinkou na repertoáru MET tedy v příštím roce bude inscenace opery Dead Man Walking amerického skladatele Jakea Heggiese v režii Iva van Hogeho s premiérou v dubnu 2021.

V programu Metropolitní opery se objeví především divácky populární inscenace – Pucciniho Bohéma, Bizetova Carmen, nebo Verdiho La Traviata. Začátky všech představení byly přesunuty na 19:00 hodin. Některé opery budou vzhledem k situaci zkráceny (například Händelův Julius Caesar), aby se tak zamezilo příliš dlouhému pobytu diváků a zaměstnanců v prostorách MET.

Sezóna 2020/2021 bude oficiálně zahájena poslední den letošního roku, kdy se uskuteční speciální galakoncert, jehož program zatím nebyl zveřejněn.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat