Ministr Zaorálek prosadil navýšení limitu diváků na 500 osob

Ministr kultury Lubomír Zaorálek oznámil na Facebooku, že vláda dnes schválila jeho návrh zvýšení limitu osob shromážděných v uzavřených prostorách na 500. Navíc podle Zaorálkova jednání s epidemiology již nebude nutné dodržování rozestupů.
ilustrační fotografie ( Farsamag.com)

V další vlně uvolňování pravidel přijatých od března kvůli epidemii koronaviru dnes vláda rozhodla, že od 8. června se budou moci konat akce pro maximálně 500 osob.

Divadla, kina či koncertní sály tedy nebudou nucena například vyjímat sedadla a vytvářet umělé mezery, jako se o to pokoušeli v některých zahraničních hudebních institucích. Pokud bude další vývoj epidemiologicky příznivý, navrhuje Zaorálek zvýšit od 22. června limit diváků na celou tisícovku.

První velká vlna rozvolňování opatření přijatých kvůli koronaviru nastala 11. května, kdy se otevřely venkovní zahrádky restaurací, obchodní centra a třeba i kadeřnictví. Povolené byly po dvou měsících také akce do 100 lidí, což se týkalo návštěv divadel, kin či muzeí, svateb, sportovních tréninků nebo mší. V další vlně pak před týdnem mohli vyrazit v omezeném režimu do škol žáci prvního stupně základních škol, uvolnila se také vybraná další opatření včetně nošení roušek ve venkovních prostorech. Od 25. května se mohou konat hromadné akce ve venkovních i vnitřních prostorách s účastí nejvýše 300 osob. Všude však platí přísná hygienická a bezpečnostní pravidla.

 

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat