Metropolitní opera zakázala vstup dětem mladším dvanácti let

Metropolitní opera v New Yorku oznámila, že dětem mladším dvanácti let, pro které není v současné době dostupná žádná vakcína, nebude umožněn vstup do budovy MET a to bez ohledu na to, zda jejich opatrovníci mají očkování ukončené.

Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

Vedení však zároveň upozornilo, že jakmile děti získají nárok na očkování, budou v Metropolitní opeře opět vítány. Společnost zopakovala, že úzce spolupracuje s odborníky z různých oborů, aby snížila možná rizika. Diváci se budou muset prokázat dokladem o úplném očkování proti covid-19 a totéž budou muset učinit všichni umělci, členové orchestru, sboru a zaměstnanci.

Soubor rovněž upozornil, že bude hrát v plné kapacitě a ochrana dýchacích cest v podobě masek či respirátorů nebude povinná. Zároveň budou vylepšeny stávající vzduchové systémy tak, aby odpovídaly všem bezpečnostním normám pro covid. Exponované povrchy s vysokou mírou dotyků jako například vodovodní baterie na toaletách a některé dveře již byly vyměněny za bezdotykové. Všem divákům budou rozesílány informační e-maily s podrobnostmi týkajícími se nadcházejících představení.

Někteří považují znění tohoto nového nařízení za urážlivé a považují způsob, jakým Metropolitní opera komunikuje s veřejností za nejhorší ze všech operních domů mimo Čínu.

Očekává se, že Metropolitní opera znovu zahájí provoz 27. září inscenací Fire Shut Up in my Bones.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments