Mezi umělecké instituce rozdělí Magistrát hlavního města Prahy 1,8 milionu korun

Pražský magistrát rozdělí mezi umělecké instituce 1,8 milionu korun, které město obdrželo od ministerstva kultury. Peníze příspěvkové organizace využijí například na pořádání kulturních akcí, ale rovněž na investice. Pražští radní na svém pondělním zasedání rovněž schválili, že magistrát rozdělí v příštím roce na kulturních grantech zhruba 408 milionů korun, meziročně víc.
Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

“Tato podpora pomůže posilnit kulturní život v našem městě a realizovat důležité akce, čímž poskytneme našim občanům bohatší kulturní zážitky,” uvedl náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Peníze od města dostanou třeba Městská divadla pražská, Galerie hlavního města Prahy nebo Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, který uspořádá na Vyšehradě open air vystoupení, které bude zdarma a kde zahraje cyklus Má vlast Bedřicha Smetany.

Radní v pondělí rovněž rozhodli, že v příštím roce magistrát rozdělí na kulturních grantech zmíněných 408 milionů korun. Na jednoleté granty je z celkové částky vyčleněno zhruba 127,8 milionu korun a zbylé peníze půjdou na víceleté dotace. O dotace mohou kulturní organizace žádat v sedmi kategoriích, a sice v kategoriích divadlo, hudba, tanec, vizuální umění, literatura, audiovize a mezioborové projekty.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments