Mezinárodní akordeonové dny v Praze startují příští týden

Soutěžní hudební festival Mezinárodní akordeonové dny v Praze proběhne letos již poosmé, a to od 27. do 30. října v sálech centra hlavního města. Spolupořadateli jsou Pražská konzervatoř, Společnost českých akordeonistů a koncertní agentura Club Tours.
Mezinárodní akordeonové dny v Praze (foto Ladislav Horák)
Mezinárodní akordeonové dny v Praze (foto Ladislav Horák)

Zahajovací koncert Mezinárodních akordeonových dnů v Praze se uskuteční ve čtvrtek 27. října od 19:00 hodin v sále Uměleckoprůmyslového muzea s účastí komorních ansámblů.

V pátek 28. října, po prvním dnu soutěže juniorů, se bude konat v 19:00 hodin hodin GALA koncert.

V sobotu 29. října se uskuteční soutěžní vystoupení seniorů, souborů a orchestrů, které bude v 19:00 hodin zakončeno Koncertem laureátů. Festival i soutěž s více než 100 hráči z deseti zemí proběhne v Koncertním sále Pražské konzervatoře (Dvořákovo nábř. 2).

Hlavní a očekávanou festivalovou událostí bude uvedení světové premiéry skladby předního českého skladatele Jiřího Temla (*1935) Koncertu pro akordeon, smyčce a bicí nástroje, který věnoval prvnímu interpretovi a zároveň uměleckému řediteli celého festivalu Ladislavu Horákovi. Společně s ním vystoupí v pátek 28. října 2022 od 19:00 hodin v Koncertním sále Pražské konzervatoře také italský akordeonista, prezident světové akordeonové asociace Mirco Patarini s provedením české premiéry Roberta Molinelliho Il Bosco della Musica. Obě koncertní díla doprovodí špičkový komorní soubor Arti Allegre s uměleckým vedoucím Ondřejem Lébrem

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments