Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka oslaví skladatelův svátek na Hukvaldech

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka se vrací do rodného místa slavného skladatele – na Hukvaldy. Během letních červnových víkendů ožije hukvaldská obora pestrým festivalovým programem: kromě vystoupení zpěvačky Ivy Bittové jsou zde připraveny tvořivé dílny pro děti, opereta nebo balet. Vše vyvrcholí závěrečným koncertem pod širým nebem, na kterém vystoupí známá sopranistka Kateřina Kněžíková.
Hukvaldy (foto Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka)
Hukvaldy (foto Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka)

„V programu letošního ročníku jsme cíleně věnovali značný prostor pro mladé posluchače a rodiny s dětmi. Věříme, že si nadcházejícím slunečným počasím najdou cestu na Hukvaldy. V příjemném stínu hukvaldské obory je čekají zajímavé zážitky, a to nejen ty hudební,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka.

Sobota 19. června – Svátek má Leoš!

Den jmenin slavného hukvaldského rodáka oslaví návštěvníci hned několika způsoby: po poledni budou pro nejmenší návštěvníky nachystány Leošovy výtvarné a hudební dílny. Seznámí se zde nenásilnou formou se světem hudby, a navíc si vyrobí hudební nástroj dle svého vkusu a fantazie. Vstup je zdarma. Následuje velká novinka festivalu – balet v podání souboru Národního divadla moravskoslezského. Jeho mladí členové zatančí na raná díla Leoše Janáčka. Leošův den vyvrcholí komorním koncertem zpěvačky Ivy Bittové, která se mimo jiné představí v lidových písních stylizovaných Janáčkem.

26.–27. června – Jdeme do finále!

26. června začne festivalový program dílnami pro děti i dospělé. Interaktivní formou účastníci prozkoumají populární písně zábavné operety Polská krev. Den zakončí operní soubor Národního divadla Brno, které si pro diváky nastudovalo právě tuto výpravnou operetu Polská krev. 27. června celý festival vyvrcholí závěrečným koncertem Kateřiny Kněžíkové a Janáčkovy filharmonie Ostrava. Pod širým nebem zde zaznějí melodie Dvořáka, Martinů, Duparca a Bizeta.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments