Mezinárodní kompoziční soutěž Mauricia Kagela přijímá přihlášky

Skladatelé z celého světa mohou přihlásit své skladby do 5. ročníku Mezinárodní kompoziční soutěže Mauricia Kagela do 3. září 2021. Soutěž už od roku 2010 vybírá nejlepší skladby pro výuku mladých pianistů a provozuje jí Beethovenovo oddělení pro klavír v hudební výuce na vídeňské Univerzitě hudebních a dramatických umění. Během předchozích čtyř ročníků bylo do soutěže přihlášeno přes 800 skladeb z více než 60 zemí z celého světa.
Mezinárodní kompoziční soutěž Mauricia Kagela – ilustrační foto (zdroj TZ)

Úkolem soutěžících je vytvořit soudobé dílo pro klavír, které bude snadno realizovatelné na hodinách klavírní výuky a poskytne tak mladým studentům možnost seznámit se s hudbou současnosti.

Soutěž Mauricia Kagela probíhá v netradičním formátu, který má za cíl maximalizovat její transparentnost a spravedlivost: skladby se zasílají digitálně a mezinárodní porota (letos Michael Jarrell, Elena Mendoza, Isabel Mundry, Miroslav Srnka a Marco Stroppa) nezná identitu skladatelů, dokud nevyberou vítěze.

Prezentace skladeb a závěrečné kolo hodnocení se uskuteční ve dnech 1. – 4. února 2022 na Univerzitě hudebních a dramatických umění a bude dostupné v přímém přenosu na internetu. Diskuze členů poroty proběhne v angličtině a bude také k dispozici veřejně.

Vítězové soutěže si odnesou 3000, 4000 a 6000 eur a jejich skladby budou vydány ve spolupráci s vydavatelstvím Universal Edition.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments