Mezinárodní smyčcová soutěž J. S. Bacha oznámila jména finalistů

redakce
1 minut čtení
Leah Amory (zdroj Curtis Institute of Music)

Letošní ročník soutěže Lillian and Maurice Barbash J.S. Bach Competition, určené pro mladé interprety do 30 let, zná své finalisty. O hlavní cenu se utká pět vybraných hudebníků z celého světa, kteří přednesou sólové skladby Johanna Sebastiana Bacha na moderní i barokní nástroje.

Do finálového klání 35. ročníku postoupili:

  • Leah Amory (housle, USA)
  • Peter Eom (violoncello, USA)
  • Emrik Revermann (housle, Kanada)
  • Alessandra Yang (viola, USA)
  • Yebin Yoo (housle, Jižní Korea)

Finálové vystoupení se uskuteční ve čtvrtek 15. října 2026 od 13:00 hodin v koncertním sále Staller Center na Stony Brook University.

Na vítěze čeká finanční odměna v hodnotě 10 000 dolarů a také koncertní vystoupení například s American Classical Orchestra nebo Washington Bach Consort. Druhá příčka bude oceněna částkou 2 500 dolarů. O držitelích cen rozhodne pětičlenná odborná porota v čele s violoncellistou Colinem Carrem či houslistkou Hye-Jin Kim.

Sdílet článek
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted