Milánské divadlo ruší kvůli výhružkám vystoupení ruského tanečníka Polunina

Divadlo Arcimboldi v italském Miláně zrušilo plánovaná představení, v nichž měl koncem ledna vystoupit ruský tanečník Sergej Polunin. Proti vystoupení Polunina se zvedla vlna odporu na sociálních sítích. Vedení divadla uvedlo, že ke zrušení představení ho vedla politická a morální odpovědnost.

Rasputin – Sergej Polunin (zdroj Sergej Polunin)
Rasputin – Sergej Polunin (zdroj Sergej Polunin)

Sergej Polunin měl být hlavní hvězdou představení Rasputin – taneční drama. Původně bylo na programu už v roce 2019, ale bylo odloženo kvůli pandemii Covidu-19. Mluvčí divadla uvedla, že instituce čelila negativní kampani a že představení stahuje i kvůli „napjaté atmosféře a výhrůžkám“.

Polunin se narodil v roce 1989 na Ukrajině, kde studoval balet. Od 13 let žil v Británii a v 19 letech se stal nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně, ve 23 letech byl uměleckým šéfem souboru. Ruské občanství získal v roce 2018.

Vystoupení ruských umělců se v západních zemích mnohokrát předmětem sporů. Milánské operní divadlo La Scala například rozvázalo spolupráci s ruským dirigentem Valerijem Gergijevem, zároveň ale ujistilo, že nemá v plánu kulturní bojkot ruských umělců a letošní sezonu zahájilo představením Boris Godunov ruského skladatele Modesta Petroviče Musorgského.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments