Milánskou La Scalu otevře v září Verdiho Requiem

Milánská La Scala plánuje po přestávce vynucené koronavirem znovu otevřít v září koncertem, na němž zazní Requiem od Giuseppe Verdiho. Touto skladbou pro zádušní mši chce vedení světově proslulého operního domu uctít památku obětí koronaviru COVID-19. Epidemie v Itálii postihla nejvíce právě Lombardii, jejíž metropolí je Milán. Informovala o tom agentura ANSA.
Teatro alla Scala Milano (archiv OP)

Milánská La Scala se uzavřela před dvěma měsíci kvůli šíření koronaviru, který se v Itálii dosud potvrdil téměř u 200.000 lidí, z nichž skoro 27.000 zemřelo. Co do počtu úmrtí lidí s covid-19 je Itálie druhou nejvíce zasaženou zemí po USA.

Zatím ale není jasné, jaká pravidla proti šíření nákazy koronaviru bude muset milánský operní dům po svém znovuotevření dodržovat, například jaká bude muset být vzdálenost mezi diváky.

Počítáme s velkým poklesem publika, zejména mezinárodního, což bude znamenat i značný pokles příjmů,“ řekl místním médiím intendant milánského operního domu Dominique Meyer. Opatření kvůli pandemii COVID-19 omezila cestování ve světě a zatím není jasné, jak je budou jednotlivé země uvolňovat.

Italská vláda začne s postupným uvolňováním omezení 4. května 2020. Nejprve mají obnovit činnost odvětví, kde je možnost nákazy nižší, jako průmyslová výroba, stavebnictví či velkoobchod. Dosud fungovala jen odvětví nutná pro chod země a otevřeny zůstaly i po vyhlášení nouzového stavu obchody s potravinami, lékárny či kiosky. Ostatní obchody a také knihovny, muzea či venkovní sportovní hřiště by se měly otevřít 18. května a bary a restaurace či kadeřnictví mohou obnovit provoz 1. června 2020.

Podle agentury APA italská vláda zatím nerozhodla, kdy povolí otevření divadel. Očekává se ale, že to bude právě od září.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat