Mimořádné koncerty Komorní filharmonie Pardubice budou od pondělí v prodeji

Komorní filharmonie Pardubice zahajuje v pondělí 19. června 2023 v 9:00 hodin prodej vstupenek na všechny neabonentní koncerty nové sezony, tzn. na koncerty z kategorie Máme hosty a Mimořádné koncerty. Jedná se o několik koncertních pořadů, které svým repertoárem a pojetím vybočují od čistě klasických programů. Tyto koncerty jsou obvykle populárněji laděné, oslovují širší záběr posluchačů.
Mimořádné koncerty Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)
Mimořádné koncerty Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)

Začátkem prosince se uskuteční koncert Jiřího Pavlici & Hradišťanu s filharmonií, při kterém budou uvedeny oblíbené písně i nové skladby z repertoáru Hradišťanu. Jiří Pavlica a Hradišťan vystupují na našich i zahraničních pódiích už několik desetiletí a jsou vždy zárukou vysoké umělecké kvality, vynalézavé a pestré dramaturgie, a v neposlední řadě také schopnosti vést dialogy s hudebníky různých žánrů a objevovat tak nové světy sobě i posluchačům. V tomto duchu se ponese i společný program s Komorní filharmonií Pardubice pod taktovkou dirigenta Stanislava Vavřínka.

Dalším mimořádným pořadem, který bývá rychle vyprodán, je silvestrovský koncert. Poslední koncert v kalendářním roce 2023 přivede na podium Sukovy síně Felixe Slováčka ml. v roli dirigenta, zpěváka a hráče na soprán saxofon. Spolu s ním se představí i jeho sestra zpěvačka Anna Julie Slováčková a klavírista Vjačeslav Grochovský. Silvestrovský program nabídne klasickou, filmovou, muzikálovou, českou i světovou hudbu, včetně premiérového uvedení Gershwinovy Rapsodie v modrém pro klavír a orchestr ve speciální úpravě právě pro tento koncert.

Mezi netradiční hudební zážitky nové sezony, na které lze od pondělí pořídit vstupenky, patří promítání grotesky s filharmonií. Tentokrát se budou během jednoho večera promítat hned tři snímky s legendárním Charlie Chaplinem v hlavní roli: Chaplin vystěhovalcem, Chaplin strážcem veřejného pořádku a Chaplin na kolečkových bruslích. To vše za živého hudebního doprovodu pod taktovkou amerického dirigenta Roberta Israela, který je zároveň autorem hudby k těmto groteskám. Groteska s filharmonií je zařazena do koncertního programu koncem dubna.

Dále jdou do prodeje vstupenky na únorový koncert Ti nejlepší z HAMU, při kterém se představí houslistka Terézia Hledíková a klavírista Matyáš Novák. Mimořádnou událostí bude také březnové uvedení Dvořákovy Stabat Mater připravované ve spolupráci s Konzervatoří Pardubice, při které bude mezi účinkujícími i tenorista Petr Nekoranec.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments