Mingardo do Prahy nepřijede, náhradnicí bude Gauvin

Ještě před začátkem sezony cyklu Collegium 1704 v Rudolfinu, který 21. října zahájí koncertem Bejuna Mehty, nastala pro pořadatele nepříjemná situace. Kvůli změně v operním angažmá musela svůj očekávaný listopadový koncert odřeknout altistka Sara Mingardo. Na koncertě, který se koná 18. listopadu v Rudolfinu, ji však zastoupí neméně žádaná interpretka barokní hudby, kanadská sopranistka Karina Gauvin, kterou měli pořadatelé cyklu v „hledáčku“ již dlouho předtím.„Měli jsme štěstí v neštěstí. Tuto velice vytíženou umělkyni žijící v Kanadě se nám podařilo oslovit zrovna v období jejího operního angažmá v Théâtre des Champs Elysées v Paříži. Posluchači tak mají jedinečnou šanci uslyšet tuto legendu barokní opery v Čechách vůbec poprvé,“ říká k tomu Václav Luks, dirigent a umělecký vedoucí Collegia 1704, který je zároveň dramaturgem cyklu. Na programu koncertu, který společně se sólistkou připravili, zazní Vivaldiho moteto In furore iustissimae irae a árie z Händelových oper Alcina, Rodelinda a Rinaldo.

Kritika přirovnává soprán Kariny Gauvin k „tekutému zlatu“. Vedle barokní hudby se však tato všestranná sopranistka věnuje i hudbě dvacátého a jednadvacátého století. Angažmá Kariny Gauvin zahrnují mezi jinými Carnegie Hall, Glyndebourne Festival, Bayerische Staatsoper, orchestry, jako jsou San Francisco Symphony, Chicago Symphony, New York Philharmonic či Rotterdam Philharmonic, ze staré hudby pak Akademie Für Alte Musik Berlin, Tafelmusik Baroque Orchestra, Les Violons du Roy.

Se Sarou Mingardo pořadatelé už jednají o náhradním termínu koncertu v dalších sezonách. Již zakoupené vstupenky na koncert zůstávají v platnosti.

Foto archiv 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat