Ministerstvo průmyslu začne vyplácet dotace, COVID kultura má notifikaci EU

Ministerstvo průmyslu začne vyplácet peníze, o které žádali lidé ve druhé výzvě programu COVID kultura. Výzva dostala notifikaci Evropské komise, od které se výplata podpory v kontextu s pandemií koronaviru odvíjí.

Ilustrační obrázek (zdroj freepik.com)

Program má k dispozici přes 750 milionů korun a podle dřívějšího vyjádření ministra kultury Lubomíra Zaorálka bude zřejmě vyčerpán.

Z programu COVID kultura mohou podnikatelé v kultuře, divadla, hudební kluby, odborné technické profese i neziskové organizace profesionálně podnikající v kultuře dostat příspěvek na marně vynaložené výdaje za přesunuté či zrušené kulturní akce a kontinuální činnost v kultuře.

„Ve druhé výzvě z programu COVID kultura máme aktuálně nachystáno k proplacení 752 žádostí OSVČ o jednorázovou podporu v celkové hodnotě víc než 45 milionů korun. A k výplatě je připraveno i dalších 14 žádostí za přibližně 14,8 milionů korun od podnikatelských subjektů a další stovky žádostí máme nehodnocené,“ uvedl a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Podle MPO k 19. listopadu v druhé výzvě programu COVID kultura podali podnikatelé 662 žádosti v objemu 287 milionů korun. OSVČ, pro něž program nabízí jednorázovou podporu 60.000 korun, podaly 3833 žádostí celkem za 230 milionů korun.

Žádosti v programu je možné podávat do 22. prosince a nově mají na jednorázovou podporu pro OSVČ nárok také umělci nebo umělecko-technické profese, kteří na území ČR mají přechodný pobyt, a jde o podnikatele z Evropské unie. Také je nově možné souběžně čerpat dotaci z druhé výzvy z programu COVID kultura spolu s ošetřovným pro OSVČ.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments