Mistr violy. Lubomír Malý slaví osmdesátiny

Lubomír Malý, který oslaví 6. března osmdesátiny, patří již desítky let k mistrům violy a kromě toho je i uznávaným pedagogem. Během své dosavadní kariéry hostoval jako sólista téměř ve všech evropských zemích, v USA i v Japonsku. Je také častým hostem všech předních domácích i zahraničních orchestrů a jeho vystoupení jsou vždy ozdobou mezinárodních hudebních festivalů. Již od roku 1978 působí na Hudební fakultě AMU v Praze, kde získal titul profesora.

Lubomír Malý (zdroj YouTube)

Lubomír Malý se narodil v Praze. Po ukončení studia na Pražské konzervatoři v roce 1958 absolvoval o čtyři roky později Hudební fakultu AMU v Praze. V roce 1962 získal první cenu na mezinárodní soutěži v Helsinkách.

Jako hudebník spolupracoval s mnoha světovými orchestry, často také účinkoval na Pražském jaru. Od roku 1963 působil jako koncertní mistr Symfonického orchestru Československého rozhlasu v Praze, od roku 1982 byl sólistou Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Dlouhodobě byl členem Kvarteta města Prahy (1968–2002). Po pedagogické práci na Pražské konzervatoři (1967–1979) působí od roku 1978 na Hudební fakultě AMU v Praze. Významná a bohatá je i jeho diskografie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat