Mladý klavír Pražské konzervatoře představí mimořádné talenty

V sobotu 2. prosince 2023 od 10:30 hodin se v několika koncertních blocích uskuteční v Koncertním sále Pražské konzervatoře 17. ročník Mezinárodní soutěžní přehlídky laureátů klavírních soutěží od 12 do 18 let Mladý klavír Pražské konzervatoře 2023.
Koncert laureátů Mladého klavíru 2022: Adéla Mužíková (foto Milan Langer)
Koncert laureátů Mladého klavíru 2022: Adéla Mužíková (foto Milan Langer)

Přihlášení soutěžící klavíristé patří vždy k absolutní špičce ve své generaci, milovníci klavírního umění si tak budou moci i letos opravdu přijít na své. Náročnost programů už ani v tomto nízkém věkovém rozpětí dnes nepřekvapí, ale u takto mnoha soutěžními úspěchy ověnčených účastníků letošní přehlídky mimořádných talentů však můžeme očekávat i jejich přesvědčivé zvládnutí a pro návštěvníky silný zážitek.

Mezinárodní porota v čele s předsedou prof. Avedisem Kouyoumdjianem z Universität für Musik und darstellende Kunst-Vídeň a Chapelle Musicale Reine Elisabeth-Belgie a jejími dalšími členy z řad předních českých koncertních umělců a klavírních pedagogů rozhodne o pěti laureátských titulech a hlavní ceně „Talent Mladého klavíru“, kterou nejlepšímu účastníkovi věnuje spolek Jednota pro zvelebení hudby v Čechách. Všichni ocenění pak kromě dalších cen a vystoupení na koncertě laureátů 6. dubna 2024 ve stejném sále získávají také možnost bezplatné účasti na Mezinárodních letních klavírních kurzech Pražské konzervatoře 2024, kde se můžou setkat se všemi členy poroty v rolích lektorů kurzů. Díky péči Pražské konzervatoře tak získávají tito naši budoucí koncertní umělci nejen možnost vystoupit za ideálních podmínek na koncertním pódiu, ale i cenné rady do jejich dalšího uměleckého života.

Vstup pro návštěvníky Mladého klavíru je volný.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments