Mnichovská hudební akademie zakazuje individuální výuku za zavřenými dveřmi

Mnichovská Hochschule für Musik und Theater zavedla nové opatření pro očištění své reputace poté, co letos čelila sexuálnímu skandálu, následkem kterého zdejší profesor Hans-Jürgen von Bose skončil za mřížemi.
Hochschule für Musik und Theater v Mnichově (foto archiv)

Dosavadní praxe, kdy studenti docházeli na lekce ke svým pedagogům domů, byla v minulém měsíci zakázaná na Hochschule für Musik und Theater v Mnichově (HMTM). Profesor Dr. Bernd Redmann, současný ředitel školy, oznámil: „Zákaz výuky v soukromých prostorách je nezbytný k jasnému oddělení soukromé a profesní činnosti. Nebylo to snadné rozhodnutí. Zhorší to náš velký nedostatek učebního prostoru. Univerzita naléhavě potřebuje další učebny. Ale zákaz výuky v soukromých prostorách je v tuto chvíli správný a nepostradatelný. Jako HMTM chceme zřetelně říct, že chceme co nejlépe chránit naše studenty před jakoukoliv formou možného sexuálního útoku.“
Dalším krokem bude povinné školení pedagogů o fyzickém kontaktu v učebně a jasné vymezení toho, jaká míra dotyku je třeba pro instruktážní účely. Německá média tyto události hodnotí jako pozitivní, vítané a dlouho očekávané reformy u tak archaické instituce, jako je HMTM.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky