Zemřela autorka janáčkovských publikací Eva Drlíková

Ve věku 72 let v pátek náhle zemřela autorka janáčkovských publikací Eva Drlíková (19. 7. 1946 - 21. 12. 2018). Byla dříve ředitelkou Nadace Leoše Janáčka a vedla hudební časopis Opus Musicum. O jejím úmrtí dnes informoval manžel Vojen Drlík.
Eva Drlíková (19. 7. 1946 – 21. 12. 2018)

Brněnská rodačka Drlíková vystudovala hudební vědu. Na konci šedesátých let se stala členkou redakčního týmu nově založeného hudebního časopisu Opus musicum, který pak po dlouhou dobu vedla. Poté se stala pracovnicí a později ředitelkou Nadace Leoše Janáčka. Do širšího povědomí veřejnosti se zapsala jako organizátorka dvou brněnských hudebních festivalů věnovaných osobnosti skladatele Ericha Wolfganga Korngolda, jako autorka expozice v Janáčkově domku v Hukvaldech a řady janáčkovských publikací. Drlíková je také autorkou internetové databáze Janáčkových nápěvků mluvy a souborného vydání skladatelova literárního díla.

Drlíková byla ředitelkou Nadace Leoše Janáčka, která vznikla v roce 1991. Úkolem nadace je rozvoj hodnot spočívajících v celoživotním Janáčkově díle. Stará se o Janáčkovo dílo, vydává praktické i kritické edice, ale také pečuje o výchovu a růst mladých interpretů Janáčkovy hudby.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat