Moravská filharmonie nabídne návštěvníkům před koncerty besedy s umělci

Novou koncertní sezonu obohatí Moravská filharmonie Olomouc novinkou. Svým abonentům a dalším zájemcům nabídne možnost účasti na besedách s protagonisty večera. Besedy se budou konat vždy hodinu před začátkem koncertu od 18.00 hodin a abonenti MFO na ně budou mít vstup zdarma.
Yoon-Hee Kim (zdroj Moravská filharmonie Olomouc, foto archiv Yoon-Hee Kim)
Moravská filharmonie nabídne návštěvníkům před koncerty besedy s umělci

Besedy se budou konat před koncerty abonentní řady A a R v Mozartově sále. Celkem je naplánováno dvanáct besed v průběhu sezony. Moderovat je budou střídavě renomovaní moderátoři Jiří Vejvoda a Veronika Paroulková. Diskutovat budou se sólisty večera, dirigenty, dramaturgyní a otázky budou moci klást i návštěvníci.

Ředitel Moravské filharmonie Olomouc Jonáš Harman k novince dodává: „Stále se snažíme obohacovat a posunovat kvalitu i atraktivitu naší nabídky posluchačům, zejména abonentům, pro které jsem besedy připravili zdarma. Moderované rozhovory s protagonisty večera budou jistě zajímavým úvodem k hudebnímu zážitku, jejich návštěvníci budou mít možnost vidět a také komunikovat s umělci jinak, než jsou zvyklí a jak je znají z koncertního pódia. Věříme, že takto strávená necelá hodinka před samotným koncertem v prostředí Mozartova sálu, kde se mohou posluchači zároveň občerstvit, bude i díky fundovaným moderátorům krásným entrée ke koncertu, a proto jsou všichni abonenti i ostatní posluchači srdečně zváni.“

Prvním koncertem, před kterým se beseda uskuteční, je koncert řady A 30. září 2021, který nese název „Síla německého romantismu v průběhu času“. Jedná se zároveň o inaugurační koncert hlavního hostujícího dirigenta Christiana Knüsela za Švýcarska a v průběhu koncertu zazní i světová premiéra skladby objednané Moravskou filharmonií Olomouc od otce dirigenta, pana Alfreda Knüsela. Sólistkou koncertu je korejská houslistka Yoon-Hee Kim, která pochází z jihokorejského ostrova Jeju. Vystupovala v rámci abonentních koncertů světoznámých orchestrů, mezi které patří například Královský filharmonický orchestr, Berlínští symfonikové, Stuttgartská filharmonie a další. Televize CNN ji divákům představila jako houslového génia.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments