Moravská filharmonie nabídne recitál předního houslisty Ivana Ženatého

Moravská filharmonie Olomouc uvede další ze svých online koncertů a nabídne posluchačům houslový recitál Ivana Ženatého, který je odbornou kritikou, posluchači i hudebními kolegy označován za jednoho z nejvýznamnějších českých houslistů současnosti.
Ivan Ženatý (foto Tomáš Lébr)

V komorním programu, sestaveného z děl Antonína Dvořáka, Johannese Brahmse a Maurice Ravela doprovodí houslového virtuosa klavírista Igor Ardašev. Koncert bude k vidění na webových stránkách a facebooku Moravské filharmonie, a to v pondělí 25. ledna 2021 od 19:00 hodin.

„Jsme nesmírně rádi, že můžeme i v této době nabídnout posluchačům a milovníkům klasické hudby houslový recitál Ivana Ženatého, předního českého houslového virtuosa, který měl v této sezoně vystoupit v Moravské filharmonii v komorní koncertní řadě. Na našem dalším online koncertě se tak posluchači mohou těšit na díla vrcholných romantiků a ve své době také dvou přátel, Antonína Dvořáka a Johannese Brahmse. Autorské duo doplní a koncert uzavře Sonáta pro housle a klavír Maurice Ravela. Sólistu doprovodí klavírista Igor Ardašev, brněnský rodák, klavírní virtuos a pedagog.“ uvádí Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie, a dodává, „oba interprety pojí úspěchy na předních světových soutěžích, jak Ivan Ženatý, tak Igor Ardašev v minulosti uspěli například na soutěži Petra Iljiče Čajkovského v Moskvě, nebo na soutěži Pražského jara. Pevně věříme, že si posluchači nenechají tento jedinečný zážitek ujít.“

Houslový recitál Ivana Ženatého
25. ledna 2021, 19:00
Program:
Antonín Dvořák: Romantické kusy op. 75
Johannes Brahms: Sonáta pro housle a klavír č. 1 G dur op. 78
Maurice Ravel: Sonáta pro housle a klavír

Účinkují:
Ivan Ženatý – housle

Igor Ardašev – klavír

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments