Moravská filharmonie Olomouc odehraje trojici open-air koncertů

Živá hudba prováděná instrumentálními ansámbly od období baroka vždy měla své pevné místo například v zámeckých zahradách nebo ve veřejných parcích a tato praxe se zachovala až do dnešní doby zejména v podobě open air koncertů. I Moravská filharmonie Olomouc letos nabízí sérii koncertů v přírodním ambientu, z nichž ten první se uskuteční v pátek 11. června v 17.00 na Výstavišti Flora v areálu Samba.

Jakub Klecker a Moravská filharmonie Olomouc, 2020 (zdroj MFO)
Jakub Klecker a Moravská filharmonie Olomouc, 2020 (zdroj MFO)

Na Promenádním koncertu zazní především skladby skladatelů z období romantismu. Jsou to kompozice převážně buď tanečního charakteru (zejména valčíky) anebo díla pomalejšího tempa, poeticko-lyrického vyznění. Koncert mohou, vzhledem k uvolnění opatření Ministerstva zdravotnictví v souvislosti s pandemií koronaviru, navštívit i diváci. Musí ale dodržovat podmínky pro návštěvy kulturních akcí. Vstupenky na koncert v ceně 290,- Kč je možné zakoupit na webových stránkách Moravské filharmonie Olomouc, nebo před koncertem přímo v místě konání.

Ředitel MFO Jonáš Harman ke koncertu dodává: „Jsme velmi rádi, že můžeme obyvatelům i návštěvníkům Olomouce nabídnout i formu klasického promenádního či lázeňského koncertu, a tím otevřít naši malou sérii venkovních koncertů, kterými se chceme vrátit k živé interpretaci za účasti publika. Věřím, že jsme připravili atraktivní programy a že si tak každý najde program, který si nenechá ujít.“  

Druhý open air koncert MFO se bude konat 26.6. v 19.00 Korunní pevnůstce Olomouc a zazní na něm nejslavnější filmové melodie, třetí open air koncert proběhne 10.7. ve 22.00 v Letním kině v Olomouci a nese název Groteska & live orchestra. Strhující filmovou komedii Frigo, oběť krevní msty, aneb americká groteska na motivy Romea a Julie prošpikovanou ozvláštňujícími nápady doprovodí živá orchestrální hudba.

Program Promenádního koncertu:
Antonín Dvořák: Valčík č. 5 B dur a č. 6 F dur op. 54
Antonín Dvořák: Legenda č. 3 g moll op.59, arr. B. Leopold
Edward Elgar: Salut d´amour (Pozdrav lásky) op. 12
Franz Schubert: Soirees de Vienne (Vídeňské večery), Valse caprice 
Camille Saint-Saëns: Princezna Pampeliška op. 30, předehra k opeře, arr. H. Mouton
Moric Moszkowskij: Španělské tance č. 1, 3, 4 op. 12

Petr Iljič Čajkovskij – Barkarola (Červen) z cyklu Roční doby op. 37
Petr Iljič Čajkovskij – Valčík ze Serenády pro smyčce C dur op. 48, arr. L. Weninger

Účinkují:
Moravská filharmonie Olomouc
Miloslav Oswald – dirigent

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments