Moravská filharmonie předvedla Smyčce v hlavní roli

Moravská filharmonie Olomouc včera nabídla svým posluchačům online koncert s podtitulem Smyčce v hlavní roli.

Moravská filharmonie Olomouc online (zdroj MFO)

Večer plný romantické hudby v provedení smyčcového orchestru s excelujícím houslistou Janem Mráčkem vedl šéfdirigent Moravské filharmonie Jakub Klecker. Koncert se skladbami F. Schuberta, L. Janáčka a F. Mendelssohna-Bartholdyho bude k vidění v podobě nesestříhaného záznamu ještě do neděle 8. listopadu na webu, Facebooku a YouTube kanálu Moravské filharmonie.

„Streamované koncerty jsme připravovali pro naše posluchače už na jaře, a tak nás současné omezení koncertování nezastihlo nepřipravené,“ vysvětluje Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc, „těší nás, že včerejší online koncert sklidil u našich posluchačů úspěch a už nyní je můžeme pozvat do virtuálního prostředí na koncerty další. Věříme, že jim zpříjemní podzimní večery a zkrátí čekání na zážitky z koncertů naživo u nás v Redutě.“

Příští, komorní koncert s podtitulem Lidová poezie v písních odvysílá Moravská filharmonie online už 9. listopadu v 19 hodin na svém webu, Facebooku a YouTube kanálu. Vystoupí na něm mezzosopranistka Eva Garajová, která se řadí mezi nejvýznamnější interprety písňové literatury své generace v Česku i na Slovensku, a vynikající klavírista Miroslav Sekera, jenž jako sólový i komorní hráč navštívil mnohá evropská i světová prestižní pódia. Další online koncert je naplánovaný na 20. listopadu 2020.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments