Moravská filharmonie připravuje koncert na přání

Moravská filharmonie Olomouc připravuje online koncert, jehož program si mohou posluchači sami sestavit. Z předvýběru devíti skladeb je možné zvolit tři preferované. Hlasovat lze elektronicky na webu MFO, a to až do neděle 21. února. Výsledné tři skladby s největším počtem hlasů vytvoří program „Koncertu na přání“, který odehraje Moravská filharmonie Olomouc pod vedením svého šéfdirigenta Jakuba Kleckera. Koncert bude přenášen živě na webu a Facebooku Moravské filharmonie ve čtvrtek 11. března 2021 od 19 hodin.

Moravská filharmonie Olomouc (zdroj MFO)

„Koncertem na přání bychom rádi dali všem našim abonentům, příznivcům i celé veřejnosti možnost se aktivně zapojit do programu jednoho z online koncertů, které v této době děláme, a kterými alespoň symbolicky suplujeme původní koncertní sezonu. Věřím, že všech devět skladeb, které jsme dali do předvýběru, jsou atraktivní, a posluchači tak nebudou mít volbu vůbec jednoduchou. Jména hudebních skladatelů jako jsou Petr Iljič Čajkovskij, Leonard Bernstein, George Gershwin nebo náš Antonín Dvořák jistě hovoří za vše.“ uvádí ředitel Moravské filharmonie Jonáš Harman, a dodává „Po skončení hlasování navíc vylosujeme ze všech, kteří hlasovali, pět šťastlivců. Ti získají po dvou vstupenkách na libovolný koncert v rámci festivalu Dvořákova Olomouc 2021 dle vlastního výběru. Pevně věříme, že se do hlasování zapojí co nejvíce lidí a zvolí, co by chtěli slyšet nejraději!“

Hlasovat lze prostřednictvím formuláře na webu MFO až do 21. února 2021. Na „Koncertě na přání“ pak zazní tři skladby, které získají nejvíce hlasů: úvodní kratší dílo, koncertantní skladba a velká hudební forma. Záznam koncertu bude ke shlédnutí i v následujících dnech po premiéře 11. března na YouTube kanále Moravské filharmonie Olomouc.

Program koncertu – předvýběr skladeb:

Úvodní skladba (1 ze 3):

  • Josef Suk: Fantastické scherzo op. 25
  • Gioacchino Rossini: Vilém Tell, předehra k opeře
  • George Gershwin: Američan v Paříži, symfonická báseň

Koncertantní skladba (1 ze 3):

  • Vítězslava Kaprálová: Koncert pro klavír a orchestr d moll op. 7
  • Petr Iljič Čajkovskij: Koncert pro klavír a orchestr b moll op. 23
  • George Gershwin: Rapsodie v modrém

Velká hudební forma (1 ze 3):

  • Bohuslav Martinů: Symfonie č. 1 H. 289
  • Antonín Dvořák: Symfonie č. 8 G dur op. 88
  • Leonard Bernstein: Symfonické tance z muzikálu West Side Story – výběr

Účinkují:

sólisté v jednání (dle finálního výběru koncertantní skladby)
Moravská filharmonie Olomouc
Jakub Klecker – dirigent

5 1 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments