Moravské divadlo chystá na začátek sezony premiéry, které nestihlo uvést

Moravské divadlo Olomouc chystá na začátek nadcházející divadelní sezony hned tři premiéry. Jde o tituly, které nestihlo uvést kvůli koronavirovým opatřením v předchozí sezoně. Diváci se mohou těšit na novinky z opery i baletu. První premiéry budou uvedeny v září a říjnu, program na celou sezonu zveřejní zástupci divadla na začátku srpna.
Moravské divadlo Olomouc, Fidelio (foto Jan Procházka)
Moravské divadlo Olomouc, Fidelio (foto Jan Procházka)

První premiérou bude 3. září baletní inscenace Sólo pro tři v choreografii a režii Petra Zusky. “Sólo pro tři považuji za jedno z vrcholných děl Petra Zusky. Moc si přeji, aby naše představení mělo stejný úspěch jako inscenace v Národním divadle,” uvedl umělecký šéf Michal Štípa. Taneční divadlo je poctou třem zpívajícím básníkům Karlu Krylovi, Vladimiru Vysockému a Jacquesu Brelovi.

O tři týdny později se po více než roce od původně plánované premiéry dočká prvního uvedení před publikem jediná opera Ludwiga van Beethovena Fidelio. “Nikdy jsem nezažil a doufám, že už nikdy nezažiji situaci, kdy by se tolikrát přesouvala premiéra. Náš Fidelio měl být loni připomínkou výročí a oslavou hudebního génia. To se bohužel nepodařilo. Nyní se konečně chystáme postoupit k už tak dlouho očekávané cílové rovince,” uvedl umělecký šéf souboru opery a operety Miloslav Oswald. Inscenaci nastudoval režisér Josef Novák.

Moravské divadlo Olomouc, Solo pro tři (foto Andrea Simperová)
Moravské divadlo Olomouc, Fidelio (foto Jan Procházka)

V září a říjnu nabídne divadlo kromě novinek i reprízy populárních titulů, jako jsou balet Giselle, opereta Mamzelle Nitouche nebo opera Così fan tutte.

Předprodej vstupenek je již zahájen. “Zatím prodáváme šedesát procent kapacity sálu s tím, že další vstupenky budeme uvolňovat do prodeje v návaznosti na rozvolňování protiepidemických opatření,” uvedl ředitel divadla David Gerneš. Všechny plánované premiéry na sezonu 2021/2022 představí vedení divadla na začátku srpna, v repertoáru by například neměla chybět slavná Verdiho opera Nabucco nebo jedna z nejhranějších Straussových operet Noc v Benátkách. “Na příští sezonu chystáme celou škálu novinek včetně workshopů, besed nebo programu pro studenty. Nezbývá nám než doufat, že v říjnu nenastane opět nejen kulturní půst a my budeme moci všem rozdávat radost a zážitky,” dodal Gerneš.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments