Moravské divadlo Olomouc musí opět odložit premiéru Fidelia

Moravské divadlo v Olomouci musí letos už podruhé kvůli vládním nařízením odložit premiéru operní inscenace Fidelio. Soubor opery a operety ji měl původně představit na jaře, nová nařízení kvůli koronaviru zhatila i náhradní termín příští týden v pátek. Opatření se dotknou zřejmě i dalšího programu v příštích 14 dnech, řešit to dnes bude vedení divadla.
Moravské divadlo Olomouc, Fidelio (zdroj FB)

Inscenaci Beethovenovy jediné dokončené opery Fidelio v režii Josefa Nováka se soubor opery chystá představit už několik měsíců. „Je pro nás velmi smutnou správou a frustrujícím faktem, že už podruhé kvůli vládním nařízením musíme odložit tuto premiéru, na které jsme strávili mnoho času, energie a úsilí. Budeme věřit, že opatření budou trvat pouze dva týdny a nebudou se uměle prodlužovat. Mohlo by to znamenat velké komplikace nejen pro hudebně-dramatickou formu, ale i pro náš celý soubor,“ řekl šéf souboru opery a operety Miloslav Oswald.

Příští týden v neděli má divadlo ve svém programu také muzikál Donaha! a o týden později pohádkový muzikál Popelka v uvedení hostujícího Slezského divadla Opava. O programu bude dnes jednat vedení divadla, doplnil jeho mluvčí David Kresta.

Moravské divadlo na svých stránkách uvedlo, že kvůli pozitivním testům na covid-19 v souborech opery a operety a baletu muselo udělat programové změny tento pátek, kdy místo původně plánovaného představení Krvavá svatba uvede náhradní představení Dům Bernardy Alby. V sobotu uvede divadlo místo operety Orfeus v podsvětí představení Mamzelle Nitouche.

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments