Moravské divadlo Olomouc podpoří Člověka v tísni

Festival Moravské divadelní léto nebude letos jen o představeních. Do areálu Korunní pevnůstky můžete zavítat také kvůli doprovodnému programu, dobrému jídlu a pití nebo proto, abyste si zakoupili některý z předmětů vyrobených umělci Moravského divadla Olomouc a přispěli tak do sbírky pro Člověka v tísni. Česká humanitární, rozvojová, vzdělávací a lidskoprávní organizace bude mít na festivalu svůj stánek v pondělí 23. a v úterý 24. srpna.
Michaela Doleželová, Roman Vencl (zdroj Moravské divadlo Olomouc)
Michaela Doleželová, Roman Vencl (zdroj Moravské divadlo Olomouc)

Chtěli jsme navázat na hezký charitativní počin, kterým bylo předání ručně vyrobených dárků od garderobiérky Ivany Čeplové a jejích kolegyň z kostýmního úseku onkologickému oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Domluvili jsme se se zástupci organizace Člověk v tísni, že bychom v rámci festivalu Moravské divadelní léto uspořádali prodejní výstavu výrobků vytvořených zaměstnanci našeho divadla a výtěžek věnovali na charitativní účely,“ uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš. „Jelikož jsme přesvědčeni o velkém tvůrčím potenciálu a šikovných rukách zaměstnanců divadla, oslovili jsme členy uměleckých souborů, techniky i administrativy s prosbou o poskytnutí různých výtvarných předmětů,“ doplnila inspicientka činohry Ilona Bláhová, která stála u zrodu prodejní výstavy.

Děkujeme Moravskému divadlu za tuto iniciativu. Dohodli jsme se, že výtěžek poputuje do sbírky SOS Česko, konkrétně uživatelům našich služeb v Olomouckém kraji, na které například tvrdě dopadly ekonomické následky koronavirové pandemie – sólo rodičům, sociálně slabým, lidem v insolvenci, živnostníkům, či lidem, kteří přijdou o práci,“ popsal Michal Láš, ředitel pobočky Člověka v tísni v Olomouckém kraji.

Originální výrobky vytvořili členové souboru opery a operety, dámy z kostýmního úseku divadla, uměleckého provozu či z jevištní nápovědy. Vedle obrazů, šperků, doplňků pro nevěsty a dalších rukodělných předmětů budou v prodeji také plakáty k inscenacím Dokonalá svatba a Splašené nůžky, a to s podpisy od režisérů Michaely Doleželové a Romana Vencla a členů hereckého týmu. Zakoupit si můžete třeba i loutku Pana Scrooge, která byla vyrobena speciálně pro připravovanou stejnojmennou inscenaci.

Věříme, že festivalové návštěvníky naše akce zaujme, zastaví se u stánku Člověka v tísni a koupí některého z vystavených předmětů přispějí na dobrou věc,“ shrnul ředitel Gerneš. Stánek v areálu Korunní pevnůstky bude otevřený v pondělí 23. a v úterý 24. srpna vždy od 17:00 hodin. Více informací mohou zájemci nalézt na stránkách festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments