Na budovu Moravského divadla se vrátí dřevěná okna

Na fasádě Moravského divadla ze strany Horního náměstí se v těchto dnech provádí výměna všech oken, stávající plastová nahrazují dřevěná špaletová. Na jevišti zase probíhá renovace protipožární opony. Včera dopoledne se uskutečnil kontrolní den, kterého se zúčastnili primátor statutárního města Olomouce Miroslav Žbánek, technický náměstek Moravského divadla Bohuslav Kraus a ředitel Moravské filharmonie Jonáš Harman.
Moravské divadlo (zdroj Moravské divadlo Olomouc)
Moravské divadlo (zdroj Moravské divadlo Olomouc)

Jedná se o druhou etapu celkové revitalizace svrchního pláště budovy Moravského divadla a Moravské filharmonie. Již loni se Moravské divadlo dočkalo opravy střechy. Letos jsou v termínu od 11. do 30. července instalována dřevěná kastlová okna. Plastová okna budou vyměněna po třiceti letech. „Výměnu oken provádíme zejména z estetických důvodů. Budova divadla z roku 1830 je kulturní památkou, proto přichází změna v souladu s památkovou péčí o tento objekt,“ objasnil Karel Měsíček z oddělení správy budov Moravského divadla. „Jsem rád, že se nám daří historickou budovu našeho divadla postupně citlivě zvelebovat. Navázali jsme na loňskou opravu střechy, v příštím roce bychom chtěli renovovat fasádu vč. nasvícení a instalovat dřevěné výkladce,“ doplnil ředitel Moravského divadla David Gerneš.

Předpokládané náklady činí 918 tisíc korun bez DPH. Na pokrytí této částky se podílí statutární město Olomouc s přispěním Ministerstva kultury České republiky.

Přítomní se šli dále podívat do hlavního sálu Moravského divadla, kde se na jevišti dokončuje renovace protipožární opony. „Cílem je vylepšení protipožárních vlastností a elektronického zabezpečovacího systému,“ vysvětlil technický náměstek Bohuslav Kraus s tím, že předpokládané náklady se dostanou přibližně na 880 tisíc korun bez DPH a budou hrazeny z příspěvku statutárního města Olomouce a dotace Olomouckého kraje ve výši zhruba 450 tisíc korun.

Kvůli lešení je před divadlem na Horním náměstí zábor chodníku a vozovky. V červenci je pokladna divadla uzavřená, vstupenky na srpnová představení na Korunní pevnůstce je možné zakoupit v infocentru radnice.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments