Na Dvořákově Praze vystoupí Izraelská filharmonie s Mehtou

 Jedním z nejočekávanějších koncertů letošního hudebního festivalu Dvořákova Praha bude dnešní vystoupení světoznámé Izraelské filharmonie. Řídit ji ve Dvořákově síni Rudolfina bude Zubin Mehta, její doživotní legendární šéfdirigent. Zazní monumentální Symfonie č. 3 Gustava Mahlera. Mehta vede orchestr již od roku 1977.
Izraelská filharmonie a Zubin Mehta (foto archiv redakce)

Koncert budou provázet zvýšená bezpečnostní opatření, která orchestr požaduje na celém svém turné. Podobně tomu bylo i před čtyřmi lety, kdy filharmonie na festivalu také vystupovala.

Publika by se podle pořadatelů dotknout neměla, pouze bude důsledněji kontrolováno dodržování bezpečnostních pokynů. Půjde především o vnášení objemnějších zavazadel do budovy a namátkové kontroly bezpečnostní službou, odpověděla na dotaz ČTK výkonná ředitelka festivalu Klára Bumbálková.

Na provedení tohoto působivého hudebního díla se původně měla rovněž podílet japonská mezzosopranistka Mihoko Fujimura a dvě špičková vokální tělesa − Pražský filharmonický sbor a Kühnův dětský sbor. Nemocnou Mihoko Fujimuru ovšem nahradí mezzosopranistka Gerhild Romberger. Za změnu v obsazení se pořadatel omlouvá.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat