Na Dvořákově Praze vystoupí Izraelská filharmonie s Mehtou

 Jedním z nejočekávanějších koncertů letošního hudebního festivalu Dvořákova Praha bude dnešní vystoupení světoznámé Izraelské filharmonie. Řídit ji ve Dvořákově síni Rudolfina bude Zubin Mehta, její doživotní legendární šéfdirigent. Zazní monumentální Symfonie č. 3 Gustava Mahlera. Mehta vede orchestr již od roku 1977.
Izraelská filharmonie a Zubin Mehta (foto archiv redakce)

Koncert budou provázet zvýšená bezpečnostní opatření, která orchestr požaduje na celém svém turné. Podobně tomu bylo i před čtyřmi lety, kdy filharmonie na festivalu také vystupovala.

Publika by se podle pořadatelů dotknout neměla, pouze bude důsledněji kontrolováno dodržování bezpečnostních pokynů. Půjde především o vnášení objemnějších zavazadel do budovy a namátkové kontroly bezpečnostní službou, odpověděla na dotaz ČTK výkonná ředitelka festivalu Klára Bumbálková.

Na provedení tohoto působivého hudebního díla se původně měla rovněž podílet japonská mezzosopranistka Mihoko Fujimura a dvě špičková vokální tělesa − Pražský filharmonický sbor a Kühnův dětský sbor. Nemocnou Mihoko Fujimuru ovšem nahradí mezzosopranistka Gerhild Romberger. Za změnu v obsazení se pořadatel omlouvá.

 

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na