Na festivalu Za poklady Broumovska vystoupí izraelský pianista Boris Giltburg

Izraelský pianista Boris Giltburg přijal pozvání festivalu Za poklady Broumovska a v sobotu 10. července 2021 od 18 hodin vystoupí v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují. Zazní díla Sergeje Rachmaninova a Beethovenova sonáta „Hammerklavier“. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům broumovské skupiny.

Boris Giltburg (foto Za poklady Broumovska)
Boris Giltburg (foto Za poklady Broumovska)

Boris Giltburg je přes svůj široký repertoár v posledních letech stále více uznáván jako přední interpret díla Sergeje Rachmaninova. Giltburg je držitelem stříbrné ceny mezinárodní interpretační soutěže Arthura Rubinsteina a v roce 2013 získal první cenu v jedné z nejprestižnějších světových soutěží – v Soutěži královny Alžběty v Bruselu.

„Boris Giltburg je velkým propagátorem klasické hudby, sám si píše texty do bookletů svých CD a o klavírní tvorbě přispívá články do prestižních hudebních časopisů. Na festivalu Za poklady Broumovska provede výběr etud Sergeje Rachmaninova, duchovní dílo Nunc Dimittis z Nešpor v autorském aranžmá Rachmaninova a náročnou pozdní klavírní sonátu Ludwiga van Beethovena,“ přibližuje program i klavíristu ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům. Vzhledem k novým epidemiologickým opatřením platným od 9. července přijímají pořadatelé rezervace na koncert na e-mailu a žádají publikum o dodržování platných opatření stanovených vládou.

Program koncertu:
Sergej Rachmaninov: Etudes-Tableaux (výběr)
Sergej Rachmaninov: Nunc Dimittis (Nešpory), autorské aranžmá pro sólový klavír
Ludwig van Beethoven: Klavírní sonáta č. 29 B dur op. 106 “Hammerklavier”

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments