Benefiční koncert Večer lidí dobré vůle vynesl téměř 800.000 korun

Téměř 800.000 korun vynesl benefiční koncert Večer lidí dobré vůle na Velehradě na Uherskohradišťsku. Lidé mohli posílat dárcovské SMS, koncert přenášela Česká televize i Český rozhlas. Výtěžek koncertu poputuje lidem z Moravy, které zasáhlo ničivé tornádo.

Večer lidí dobré vůle, 4. července 2021 (foto Dominik Filip Novák)
Večer lidí dobré vůle, 4. července 2021 (foto Dominik Filip Novák)

Postižené obce a tamní obyvatele podporují také různé sbírky, ve kterých se již vybrala miliarda korun. Peníze z velehradského koncertu získá také Nadační fond Adiuvare, který podporuje studium mladých lidi ze sociálně slabších poměrů, a také lidé, kteří kvůli koronavirové pandemii přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb.

Loni se při velehradském benefičním večeru vybralo téměř půl milionu korun, návštěvnost však byla loni kvůli pandemii koronaviru výrazně omezená – na nádvoří před velehradskou bazilikou mohlo být maximálně tisíc lidí. Letos mohlo na koncert přijít maximálně 5000 lidí. Stanovený počet nebyl podle tajemníka Dnů lidí dobré vůle Josefa Kořenka překročen. Nádvoří bylo z větší části plné, lidé koncert sledovali a poslouchali i z okolních prostor.

Na koncertě vystoupili mj. sopranistka Petra Alvarez Šimková s rodinou, Slovácký komorní orchestr i členové zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů.

Koncert připomenul lidi, kteří bojovali s pandemií koronaviru, zdravotníky, zaměstnance služeb, policisty či vojáky. Představen byl příběh vojenského kaplana i rodiny, kde pomáhali s doučováním dětí dobrovolníci Maltézské pomoci. Návštěvníky pozdravil i válečný veterán, poslední český žijící pilot druhé světové války, armádní generál Emil Boček. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli a podílí na likvidaci covidové pandemie,“ uvedl Boček. Poděkoval také lidem, kteří pomáhají likvidovat následky ničivého tornáda na jižní Moravě. „Je vidět síla a sounáležitost občanů,“ řekl Boček, který také vyjádřil soustrast rodinám, které přišly o své nejbližší. Boček také ocenil olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera za jeho podporu a péči o veterány druhé světové války.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments