Festival Hudba z ráje připravuje koncert Víly ve skalách

Na sobotu 10. července 2021 chystají organizátoři hudebního festivalu Hudba z ráje opravdu ambiciózní projekt – koncert v Prachovských skalách u Jičína. V přírodním amfiteátru pod skalní věží Mnich vystoupí čtyři umělkyně, jistě i díky tomu dostal koncert název Víly ve skalách. Informace o koncertu poskytla v rozhovoru harfistka Kateřina Englichová.
Kateřina Englichová (foto Hudba z ráje)
Kateřina Englichová (foto Hudba z ráje)

Koncertovala jste už někdy ve skalách?
Když o tom přemýšlím, vystupovala jsem už několikrát v Macoše, ale to je propast a bývalá jeskyně. Přímo ve skalách jsem ještě nikdy nehrála.

A jak znáte Český ráj?
Vlastně moc ne. Jen jako občasný turista. Hrad Trosky jsem navštívila ještě s rodiči. Do Prachovských skal jsem se dostala několikrát s kamarády. A měla jsem koncerty v Jičíně, Nové Pace nebo v Mnichově Hradišti. To byly ovšem cesty ryze pracovní, takže na nějaké velké poznávání během nich čas nebyl.

Jak se těšíte na vystoupení pod věží Mnich?
Těším se moc na milé kolegyně a také na živé publikum. Toho jsme si za poslední rok moc neužili.

Co budete hrát?
Repertoár bude velmi pestrý, od renesančních písní a Bacha až k francouzské i české romantické hudbě a zazní i populárnější melodie, jako Morricone anebo Enya.

Společně s Kateřinou Englichovou se na víly Prachovských skal promění sopranistka Karolína Cingrošová, herečka a recitátorka Gabriela Filippi a tanečnice Sofie Karochová Filippi. Zážitek z výjimečného open air koncertu jistě umocní i skutečnost, že všechny interpretky obléknou šaty od návrhářky „JOVAAN – šaty jako odraz duše“. Jednotlivé hudebnice pak budou symbolicky znázorňovat některý z přírodních živlů. Jaká který? To se odtajní až na koncertě.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments