Začíná mezinárodní festival klasické hudby Třeboňská nocturna 2021

Adama Plachetku s Kateřinou Kněžíkovou, Lobkowicz trio, Kalabis Quintet, program Flétna u dvora Bedřicha II. Velikého, ale i Baladu pro banditu v podání Jihočeské filharmonie s herci divadla Husa na provázku, představí v nadcházejících dnech festival Třeboňská nocturna.
Adam Plachetka a Kateřina Kněžíková (foto Ilona Sochorová)
Adam Plachetka a Kateřina Kněžíková (foto Ilona Sochorová)

Mezinárodní hudební festival se v jihočeské Třeboni odehraje již poosmnácté a to ve dnech 6.–10. července v prostorách zámecké Konírny, městského úřadu i divadla J. K. Tyla. Koncerty bude provázet moderátorka Martina Kociánová.

“Letošní ročník letního festivalu bude nepochybně výjimečný. Uskuteční se v době značného rozvolňování proticovidových opatření a na ohlasech je znát, že lidem klasická hudba, a kultura jako celek, chyběly. Festival navíc oslaví již 18. ročník! A nastanou i změny personální, zakladatel Třeboňských nocturen a zároveň festivalový ředitel, pan Miloš Končický, předává po téměř 25 letech svoji funkci, ” říká Irma Mrázková za Spolek Třeboňská nocturna.

Festival zahájí 6. července v třeboňské zámecké Konírně program Flétna u dvora Bedřicha II. Velikého v provedení francouzského flétnisty Philippa Bernolda a Jana Ostrého s doprovodem cembalistky Barbary Marii Willi.

Divadlo J. K. Tyla bude 7. července hostit renomované Lobkowicz trio, v obsazení Jan Mráček (housle), Lukáš Klánský (klavír) a Ivan Vokáč (violoncello), o den později vystoupí na malém zámeckém nádvoří vynikající dámský dechový Kalabis Quintet.

Třeboňská nocturna (foto Třeboňská nocturna)
Třeboňská nocturna (foto Třeboňská nocturna)

V pátek 9. července rozezní nádvoří městského úřadu legendární představení Balada pro banditu se sólisty Evou Vrbkovou, Igorem Orozovičem, Daliborem Bušem a Gabrielou Vermelho s doprovodem Jihočeské filharmonie pod vedením Vojtěcha Spurného.

Letní část Třeboňských nocturen zakončí v sobotu 10. července Pocta Emě Destinnové se sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, basbarytonistou Adamem Plachetkou a Jihočeskou filharmonií s dirigentem Davidem Švecem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments