Na Košickém hudebním jaru vystoupí Magdalena Kožená

Návštěvníci festivalu Košické hudební jaro budou mít výjimečnou příležitost zažít na vlastní uši autentický swing a jazz. O interpretaci se postará hvězdná mezzosopranistka Magdalena Kožená a Ondřej Havelka se svým orchestrem Melody Makers.
Magdalena Kožená (foto David Port)
Magdalena Kožená (foto David Port)

Magdalena Kožená dlouhodobě překvapuje a okouzluje svými originálními projekty, v nichž elegantně a s dechberoucí virtuozitou prochází všemi historickými epochami klasické hudby. Tentokrát nabídne posluchačům skutečně nečekaný a v pravém slova smyslu výjimečný koncertní program. Světoznámá mezzosopranistka se rozhodla na chvíli opustit svět klasické hudby a flirtovat s lehkými múzami. Pro svou exkurzi do světa klasického amerického muzikálu si vybrala skutečně oduševnělého a nesmírně vtipného autora – Cole Portera. Zazpívá své slavné hity inspirované jazzem za doprovodu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, orchestru, který představuje světovou špičku v autentické interpretaci jazzu, swingu a taneční hudby 30. a 40. let minulého století. Transkripce a aranže zajistil slovenský trumpetista Juraj Bartoš. Známé melodie Night and Day, I’ve Got You Under My Skin, Love For Sale nebo Begin The Beguin zazní v podání Magdaleny Kožené, která zve diváky slovy “Let’s Misbehave!”.

O zrodu myšlenky tohoto projektu Magdalena Kožená říká: “Jsem obdivovatelkou Elly Fitzgerald, Billie Holiday, Peggy Lee a dalších jazzových legend. Jejich nahrávky patří k mým nejoblíbenějším. Dlouho jsem se však tomuto repertoáru nedokázal věnovat. Mnohé výlety klasicky vzdělaných zpěváků do světa lehčích múz se mi nezdály. Inspiroval mě však poslech nahrávky písní Cole Portera s Fredericou von Stade. Aniž by se snažila změnit svůj způsob zpěvu, propůjčila Porterovým písním velký šarm a posunula je do další zajímavé dimenze. Když pak přišla výzva k vytvoření netradičního a odvážného projektu, rozhodla jsem se to zkusit a představit posluchačům své vlastní pojetí těchto nadčasových melodií.”

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


1 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments