Na přenos klasického baletu z Moskvy do kina v Ostravě

Moskevské Velké divadlo uvede poprvé ve své historii přenos své inscenace do kin přes satelit. U nás se této příležitosti chopila distribuční společnost Aerofilms, která tento přenos velkého klasického titulu nabídne již tuto středu ve své kině – bohužel zatím ale jen v kině ostravském.


Pro tuto výjimečnou událost si moskevské Velké divadlo vybralo tradiční kus ze svého repertoáru – Plameny Paříže, v novém nastudování současného ředitele tamního baletu souboru Alexeje Ratmanského, který je novou choreografickou hvězdou vycházející z Ruska. Alexej Ratmanskij je již jedním z nejvyhledávanějších choreografů na světě, jeho balety mají v repertoáru i nejprestižnější soubory v Americe a Evropě. Ratmanskij je v současné době i rezidentním choreografem American Ballet Theater. České publikum dosud nemělo možnost se s jeho prací seznámit.
Na jevišti se objeví více než 130 tanečníků. Diváci uvidí řadu těch nejlepších současných ruských baletních hvězd– v hlavních rolích vystoupí Natalia Osipova, Denis Savin, Ivan Vasilijev a Nina Kaptsova. Balet bude doprovázet Symfonický orchestr Bolšoj Těatru pod vedením Pavla Sorokina. Autorem hudby je ruský skladatel Boris Asafjev.
Plameny Paříže měly premiéru v Marijínském divadle v tehdejším Leningradě, v choreografii Vasilije Vajnonena, kdy v hlavních rolích vystoupili Natalia Dudinská, Konstantin Sergejev a Vachtang Čabukiani. Hned v následujícím roce se dočkal premiéry i v moskevském Bolšoji s hvězdným obsazením: Alexejem Jermolajevem a Marinou Semenovou. Děj baletu se odehrává během Velké francouzské revoluce v 18. století, ale měl představovat širší historický rámec dění v Sovětském svazu ve 20. a 30. letech. Představení bylo poprvé uvedeno v předvečer 15. výročí Velké říjnové revoluce.
Přenos baletního představení Velkého divadla v Moskvě budou moci čeští diváci zhlédnout ve středu 31. března od 20 hodin, pouze v ostravském Domě kultury.

Mohlo by vás zajímat


3
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
postscriptum

No vidíte, za chvíli budeme chodit místo do našich divadel do kina. Je to docela zajímavé, jak se přenosy v kinech rozjeli :-)

Anonymous

To je pokusný přenos stejného provozovatele jako MetinHD, takže se určitě přenosy rozšíří i do dalších kin.

Anonymous

Je pro upresnenou: nejedna se o pokusny prenos, nybrz o pokracovani serie, v ramci ktere jsme uz v prosinci vysilali primy prenos Dagilevovych baletu z Parize. Tentokrat to je pouze do Ostravy z ciste obchodnich duvodu, v budoucnu bychom se meli baletni serie dockat i v dalsich ceskych mestech.

martin