Nabucco z Vídeňské státní opery v přímém přenosu

Dnes od sedmi večer se uskuteční další z řady internetových přenosů z Vídeňské státní opery. Tentokrát přichází na řadu Verdiho Nabucco s Plácidem Domingem v titulní roli.Dnešní Nabucco z Vídně bude jako první na světě v přímém přenosu v UHD (ultra high definition ), slibován je „obraz ostrý jako břitva“. Více na stránkách Vídeňské státní opery. A tady je osobní pozvánka Plácida Dominga:

Foto Vídeňská státní opera 

Mohlo by vás zajímat


4
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Otus

Do dneška jsem se domníval, že baryton je svébytný hlas. Ode dneška už vím, že je to vlastně ex-tenor (důchodce), který už nezvládá výšky. Je to smutné. Domingo bohužel propásl možnost odejít jako pěvecká legenda. Na tom nic nemění ani fakt, že kdysi, na začátku kariéry barytonové role zpíval. Pusťte si na YT Nabucco s Brusonem a Genou Dimitrovou, uslyšíte, co je to Nabucco.

fandorin

Bohužel se stále najde hodně lidí ochotných zaplatit za vstupenku na představení s Domingem, stejně jako divadelních intendantů, kteří mu dávají přednost před skutečnými barytonisty. Pěveckou kariéru měl ukončit asi tak před deseti lety jako tenor.

jamka

Ja len stále nerozumiem ľuďom, ktorí vyplakávajú, že niekto spieva i navzdory svojmu veku. Ak sa stále najde hodne ľudí, ktorí ho chcú, prečo vás to trápi? Je absolutne fascinujúce, koľko toho dokáže v svojom veku dať opernému spevu. Majme ho v úcte.

fandorin

S věkem to nemá primárně co dělat. Třeba Leo Nucci stále zpívá – navzdory věku – velice dobře. Alfredo Kraus byl taky vynikající i v 70 letech. Můj problém s Domingem je prostý – není to baryton a neměl by zpívat barytonové role. Síla osobnosti je v tomto ohledu vedlejší. Raději si ho budu pamatovat v plné síle v tenorových rolích.