Národní divadlo Brno doufá v nepřerušenou sezonu

Národní divadlo Brno v nadcházející sezoně nabídne několik premiér. Vedení doufá, že na rozdíl od minulých dvou sezon bude možné po celou dobu hrát pro diváky. V rozpočtu chybí desítky milionů korun z tržeb za vstupenky, divadlo tak muselo částečně redukovat plány. Diváci to ale zatím podle vedení nepoznají, od září se totiž postupně začnou dostávat na program novinky nastudované v době uzávěry divadel kvůli šíření koronaviru.

Balet Národního divadla Brno (zdroj Národní divadlo Brno)
Balet Národního divadla Brno (zdroj Národní divadlo Brno)

Všechny soubory celou dobu pracovaly, udržovaly ansámbly, aby bylo možné co nejdříve znovu začít,“ řekl umělecký šéf Martin Glaser. Většina podzimních novinek je tak slovy režiséra připravená v „covidových mrazácích“.

K očekávaným premiérám operního souboru patří Peter Grimes, dílo Benjamina Brittena, které v Brně nastuduje režisér David Radok. „Podařilo se nám najít skvělého představitele titulní role, švédského pěvce Joachima Bäckströma,“ uvedl umělecký šéf opery Jiří Heřman. Na jaře připraví režisér Miroslav Krobot Mozartovu operu Kouzelná flétna.

Balet nejprve uvede dříve nastudované tituly, které ještě neměly premiéru. Jde o Stabat Mater k poctě choreografa Pavla Šmoka a monumentální projekt Beethoven k 250. výročí narození slavného skladatele. V jednu chvíli bude na jevišti až dvě stě účinkujících, uvedl umělecký šéf baletu Mário Radačovský. Na květen příštího roku připravuje balet Popelku Sergeje Prokofjeva v choreografii a režii Markéty Pimek Habalové.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments