Národní divadlo moravskoslezské odehraje jediné červnové představení

Posledním divadelním programem v probíhající sezóně Národního divadla moravskoslezského bude Tanec z celého srdce pro Vás – představení o vytrvalosti a úsilí choreografů z řad tanečníků NDM.
Národní divadlo moravskoslezské: Tanec z celého srdce pro vás (foto Lucie Maceczková)

Národní divadlo moravskoslezské odehraje pro diváky jediné červnové představení. Večer s názvem Tanec z celého srdce pro vás nabídne 16. června v Divadle Jiřího Myrona sedm originálních choreografií členů baletního souboru, které vytvořili v době, kdy divadla nesměla hrát. Večer bude reflexí na stav pandemický, ale tanečníci tu hledají i nový začátek s novou energií a optimismem.

Promítnut bude také film, který vznikl mj. v prostředí prázdné vítkovické slévárny, ale také v přírodě v Ostravě a jejím okolí v době, kdy se restrikce začaly jen pomalu uvolňovat. Dílo dostalo název Different  a inspiruje se životem pěti tanečníků souboru, kteří během karantény otevřeně mluví o tom, co prožívají, když nemohou na jeviště. Podtitul celého baletního večera: Noví tvůrci – nové choreografie – nový začátek. Samotné představení začne v 18:30 hodin, soubor už zve do foyer divadla na šestou hodinu na dramaturgický úvod s překvapením. Vstupenky jsou za jednotnou cenu 150 korun.

Mohlo by vás zajímat