Národní divadlo moravskoslezské vysílá pod rouškou

V úterý 31. března 2020 zahajuje Národní divadlo moravskoslezské on-line vysílání záznamů svých programů a inscenací.
Bez taktovky – Národní divadlo moravskoslezské 2020 (foto Martin Kusyn)

Divadlo je sice dnes pod rouškou (jako my všichni), ale roušku lehce poodhalíme a jdeme za diváky domů! Začneme populárním muzikálovým žánrem a postupně zařadíme opery, klasické operety z archivu a činoherní inscenace. Baletní soubor připravuje překvapení,“ přiblížil ředitel NDM Jiří Nekvasil s tím, že v minulých dnech tým techniků NDM natáčel také virtuální prohlídky zákulisím divadel a vysílání se chystá také.

Ze záznamu bude na YouTube kanálu vysílat NDM jako první show Bez taktovky. Hudební ředitel souboru opereta/muzikál NDM Jakub Žídek má vlastní talkshow v komorním Divadle „12“ od dubna 2019. Hned na první posezení pozval držitelku Thálie a skvělou představitelku Edith Piaf v oblíbeném muzikálu Edith a Marléne Hanu Fialovou a také Tomáše Novotného – ten hraje a zpívá mj. v muzikálu Rebecca, aktuálně také v muzikálech Pět let zpět nebo West Side Story. Divadlo „12“ bylo vloni pro dubnový termín show vyprodáno v řádu hodin. Nyní se na reprízu premiérového večera mohou podívat zdarma všichni zájemci.

Ve čtvrtek 2. dubna opět od 18:30 nabídne NDM opět koncertní program – Fialový svět s Hanou Fialovou a jejím hosty. Koncert zazněl v květnu 2018 v Divadle Antonína Dvořáka během rekonstrukce komplexu Divadla Jiřího Myrona. Tedy v době, kdy muzikálový soubor prakticky nemohl hrát.

Další programy připravíme vždy pro čtvrtky a pro soboty, což jsou dny našich premiér. Chceme, by měli diváci i lehce slavnostní pocit,“ doplnil ředitel Jiří Nekvasil.

Začínat budeme vždy v 18:30 hodin, což jsou tradiční začátky představení v obou našich velkých divadlech – Divadle Jiřího Myrona a Divadle Antonína Dvořáka. Pořady poběží s ohledem na náročná a přísná autorská práva pouze v reálném čase a poté budou nedostupné. Zcela konkrétní odkazy na program budeme zveřejňovat vždy s předstihem na webu (v sekci Divadlo pod rouškou), na facebooku a instagramu divadla.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat