Národní divadlo moravskoslezské vysílá pod rouškou

V úterý 31. března 2020 zahajuje Národní divadlo moravskoslezské on-line vysílání záznamů svých programů a inscenací.
Bez taktovky – Národní divadlo moravskoslezské 2020 (foto Martin Kusyn)

Divadlo je sice dnes pod rouškou (jako my všichni), ale roušku lehce poodhalíme a jdeme za diváky domů! Začneme populárním muzikálovým žánrem a postupně zařadíme opery, klasické operety z archivu a činoherní inscenace. Baletní soubor připravuje překvapení,“ přiblížil ředitel NDM Jiří Nekvasil s tím, že v minulých dnech tým techniků NDM natáčel také virtuální prohlídky zákulisím divadel a vysílání se chystá také.

Ze záznamu bude na YouTube kanálu vysílat NDM jako první show Bez taktovky. Hudební ředitel souboru opereta/muzikál NDM Jakub Žídek má vlastní talkshow v komorním Divadle „12“ od dubna 2019. Hned na první posezení pozval držitelku Thálie a skvělou představitelku Edith Piaf v oblíbeném muzikálu Edith a Marléne Hanu Fialovou a také Tomáše Novotného – ten hraje a zpívá mj. v muzikálu Rebecca, aktuálně také v muzikálech Pět let zpět nebo West Side Story. Divadlo „12“ bylo vloni pro dubnový termín show vyprodáno v řádu hodin. Nyní se na reprízu premiérového večera mohou podívat zdarma všichni zájemci.

Ve čtvrtek 2. dubna opět od 18:30 nabídne NDM opět koncertní program – Fialový svět s Hanou Fialovou a jejím hosty. Koncert zazněl v květnu 2018 v Divadle Antonína Dvořáka během rekonstrukce komplexu Divadla Jiřího Myrona. Tedy v době, kdy muzikálový soubor prakticky nemohl hrát.

Další programy připravíme vždy pro čtvrtky a pro soboty, což jsou dny našich premiér. Chceme, by měli diváci i lehce slavnostní pocit,“ doplnil ředitel Jiří Nekvasil.

Začínat budeme vždy v 18:30 hodin, což jsou tradiční začátky představení v obou našich velkých divadlech – Divadle Jiřího Myrona a Divadle Antonína Dvořáka. Pořady poběží s ohledem na náročná a přísná autorská práva pouze v reálném čase a poté budou nedostupné. Zcela konkrétní odkazy na program budeme zveřejňovat vždy s předstihem na webu (v sekci Divadlo pod rouškou), na facebooku a instagramu divadla.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na