Národní divadlo moravskoslezské zve lidi na zkoušku baletu

Národní divadlo moravskoslezské (NDM) chce přiblížit balet lidem. Zájemce proto zve netradičně na zkoušku baletního souboru, který připravuje uvedení novinky s názvem Consequence (Následky) Juanja Arquése. Ta bude součástí premiérové inscenace Rossiniho karty. ČTK to řekla mluvčí divadla Šárka Swiderová. Někteří zájemci si budou moci náročnou baletní choreografii také vyzkoušet.
Zkouška Conseguence v Národním divadle Moravskoslezském 2019

Akce nazvaná Zažít balet se uskuteční 2. listopadu na jevišti a v baletním sále Divadla Jiřího Myrona. Od 5. do 7. listopadu pak divadlo zve veřejnost na interaktivní podvečerní zkoušky baletní choreografie Rossiniho karty Maura Bigonzettiho, podle níž je premiérová inscenace pojmenována.

„Na sobotu 2. listopadu jsme nejprve připravili krátkou prohlídku divadla. Poté seznámíme účastníky s novou baletní inscenací. Na jevišti uvidí účastníci jako vůbec první diváci ukázky z připravované choreografie Následky. Premiéru bude mít 21. listopadu,“ řekla za divadlo Vladimíra Dvořáková. Dodala, že workshop , jehož kapacita je omezena na 18 účastníků, je s možností zkusit si část choreografie, a odehraje se v baletním sále Divadla Jiřího Myrona zhruba od 11:15.

„V dalších dnech pak zveme na podvečerní interaktivní zkoušky nové baletní inscenace. V omezeném počtu budou moci sledovat v Divadle Jiřího Myrona zkoušku choreografie Rossiniho karty a poté si její část přímo na jevišti také vyzkoušet,“ dodala Dvořáková.

Taneční ochutnávky připravil Ateliér pro divadelní vzdělávání při NDM ve spolupráci se souborem baletu NDM v souvislosti s připravovanou premiérou baletní inscenace pojmenované po choreografii Maura Bigonzettiho Rossiniho karty, která se uskuteční 21. listopadu v Divadle Jiřího Myrona. Zahrne dvě uvedená díla – Rossiniho karty a Consequence

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat