Národní divadlo uspořádá taneční lekce pro ukrajinské děti

Národní divadlo v Praze uspořádá pro ukrajinské děti bezplatné lekce tance a baletu. Uvedlo to na svém Facebooku. Žádá také o darování taneční obuvi a oblečení, které by děti mohly využít. Informace i v ukrajinštině jsou i na webu Národního divadla. Kulturní program pro uprchlíky nabízejí a připravují i další instituce.
Baletní přípravka ND (foto archiv Baletní přípravky ND)

Lekce se budou konat každou středu od 23. března 2022 ve Státní opeře a budou určené pro děti ve věku od šesti do dvanácti let.

„V době, kdy tisíce ukrajinských dětí ztratily své domovy, chceme přispět alespoň k nepatrnému zlepšení jejich tíživé situace a přinést jim radost v podobě bezplatných lekcí baletu v naší Baletní přípravce Národního divadla. Často se uvádí, že tanec osvobozuje. Kéž by tomu tak bylo,” uvedlo divadlo.

Společnost Tanec Praha nabízí uprchlíkům vstup zdarma na představení a otevřené středeční Contemporary lekce. Ve spolupráci s Platformou tanečníků na Ukrajině podporuje tvůrčí rezidence s ubytováním pro konkrétní umělce. V prostoru Truhlárna na Žižkově připravují jednotliví čeští umělci pohybové hry, pohybově-taneční a pohybově hlasové dílny pro všechny věkové kategorie.

Asociace profesionálních divadel ve spolupráci s Velvyslanectvím Ukrajiny v Praze koordinuje pracovní nabídky v českých kulturních institucích a propojuje je s potenciálními uchazeči o práci. Nabídky mohou využít umělci ze všech uměleckých oblastí včetně podpůrných technických profesí. APD deklaruje, že zájemcům pomůže zprostředkovat formální náležitosti speciálních víz a pracovních povolení ve spolupráci s ministerstvem vnitra a úřady práce.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments