Národní divadlo zahají novou sezonu odpoledním happeningem na piazzetě

Na piazzetě Národního divadla v Praze se dnes uskuteční symbolické zahájení nové divadelní sezony 2016/2017. Program pro milovníky umění i kolemjdoucí otevře pohádka Studia Damúza. Venkovní party dále nabídne například opékání buřtů, jam-session u klavíru, baletní i operní program. Návštěvníci se setkají se členy činohry, opery, baletu a Laterny magiky. Od 19 hodin se uskuteční divadelní módní přehlídka.

Ze zahájení nové sezony Národního divadla v předchozích letech (zdroj web ND)
Ze zahájení nové sezony Národního divadla v předchozích letech (zdroj web ND)

Zájemci se také budou moci zúčastnit křtu prvního Národního medu. První česká scéna se loni připojila k šířícímu se fenoménu chovu včel ve městech a v budově skladu dekorací v Praze u Apolináře umístila několik úlů. Diváci mohou také sledovat, jak scénografka a kostýmní výtvarnice Eva Bláhová před jejich očima obleče sochu, zdobící piazzetu, do pletených zlatavých šatů Klimtovy Múzy. Od 16 hodin se v přímém přenosu bude zahájení nové sezony na piazzetě Národního divadla věnovat také odpolední Mozaika na Vltavě.

V této sezoně nastudují umělecké soubory Národního divadla v Praze dvě desítky premiér, v repertoáru zůstane dalších více než šedesát inscenací. V souvislosti s rekonstrukcí Státní opery se část repertoáru přesune do Hudebního divadla Karlín. Tato scéna už proto byla zařazena do struktury webových stránek Národního divadla včetně plánku hlediště, ceníku a dalších informací.

Národní divadlo (foto archiv)
Národní divadlo (foto archiv)

Národní divadlo v říjnu ve spolupráci s Unií evropských divadel uctí na Nové scéně památku Václava Havla festivalem nazvaným Pražské křižovatky s podtitulem: Umění a politika, politika a umění.

Související články


Napsat komentář