Národní divadlo zahájí sezonu koncertem členů svých souborů

Soubory, v nichž působí umělci ze všech souborů Národního divadla, dnes zahrají na piazzetě u historické budovy první české scény. Zúčastní se happeningu ND fest, který zahájí 137. sezonu Národního divadla. Program začíná na piazzetě, která nese jméno Václava Havla, v 15:00, pokud bude pršet, přesune se do Nové scény.
Národní divadlo ze Smetanova nábřeží (foto archiv OP)

Odpoledne otevřou Buchty a loutky svou pohádkou Neposlušná kůzlátka. Následovat bude vystoupení kapely Horny Bach, v níž se představí členové Baletu ND – Kristina Kornová, Morgane Lanoue, Marek Svobodník, Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar a Matěj Šust.

Operní skupinu Il Bohemo tvoří Igor Loškár, Zdeněk Plech, Barbora Řeháčková a Pavel Švingr a diváci se mohou těšit třeba na skladbu Skyfall od Adele nebo Vrať se mi zpět (I believe in you) zpěvačky Céline Dion. Závěr odpoledne bude patřit brněnské skupině Golden Delicous, s níž jako hosté vystoupí herci Činohry ND Veronika Lazorčáková, Anna Fialová a Radúz Mácha.

Ředitel ND a umělečtí šéfové jednotlivých souborů přiblíží, nač se diváci mohou v nadcházející sezoně těšit. Celé odpoledne budou také tvůrčí dílny pro děti, připraveno bude občerstvení i opékání buřtů. Socha na piazzetě se dočká nového kostýmu – tentokrát se promění v Carmen.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat