Návštěvnost divadel klesla až o polovinu

Česká divadla, přestože mohou hrát bez omezení kapacity diváků, mají až poloviční pokles návštěvnosti. Ředitelé divadel uvádějí, že lidé dlouho váhají s nákupem vstupenek, málo si kupují předplatné a situace se poslední týdny horší.

Hlediště Nové scény (zdroj Národní divadlo)
Hlediště Nové scény (zdroj Národní divadlo)

Průzkum návštěvnosti mezi sedmnácti divadly provedl portál Dramox, který nabízí divákům představení on-line. Výsledky průzkumu ukazují, že polovina těch divadel, která hlásí snížený zájem ze strany diváků, bojuje s poklesem návštěvnosti o třicet až padesát procent. Čtyřicet procent oslovených divadel mluví o poklesu o deset až třicet procent, který je podle nich ale i tak poměrně zásadní.

Některá z divadel také uvedla, že jim dosud pomáhalo abonentské předplatné. I o něj je ale u diváků letos menší zájem vzhledem k tomu, že spíš využívají nákup vstupenek na poslední chvíli.

Dramox funguje tak, že si diváci zaplatí předplatné jako u jiných streamovacích služeb a část takto získaných peněz platforma poskytuje divadlům, tvůrcům a hercům. Aktuálně spolupracuje s více než stovkou divadel z České republiky a zahraničí. V nabídce divadelního videoportálu diváci najdou stovky představení od komedie po balet nebo operu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments