Němce a jeho dceru zavraždili v Paraguayi zřejmě kvůli houslím od Stradivariho

Nedávná vražda německého amatérského archeologa a jeho nezletilé dcery v Paraguayi zřejmě souvisela s loupeží několika houslí od Antonia Stradivariho, jejichž cena dosahuje několika milionů dolarů.

Vražda dvaašedesátiletého německého cestovatele, amatérského archeologa a potomka šlechtického rodu Bernarda Raymona von Bredowa, a jeho čtrnáctileté dcery vyvolala na konci října v Paraguayi velký rozruch. Von Bredow se před několika lety usadil ve venkovské oblasti nedaleko hlavního města Asunción, kde vyráběl housle.

Podle vyšetřovatelů byl dům obětí ve velkém nepořádku a von Bredowovo tělo neslo známky násilí a mučení. Policie z vraždy podezřívá trojici přátel von Bredowa. Při razii v jejich v domovech se našla zbraň a mapa s pravděpodobným umístěním houslí, jakož i certifikáty potvrzující jejich pravost.

„Málokdo věděl, že u sebe měl nějaké starožitnosti, po kterých toužilo mnoho sběratelů z celého světa,“ řekla prokurátorka Sandra Ledesmaová v rozhovoru pro místní rozhlasovou stanici. Podle ní byly housle nejspíše slavnými stradivárkami.

Antonio Stradivari byl italský houslař, který zemřel v 18. století a jehož nástroje jsou známé jako jedny z nejlepších a nejdražších houslí, jaké kdy byly vyrobeny. Housle od Stradivariho dosahují ceny přes milion dolarů (přes 21 milionů korun), v roce 2011 se jedny prodaly dokonce za 16 milionů dolarů (přes 351 milionů korun). „Zatím neznáme jejich hodnotu, musíme to prověřit u odborníků,“ řekla Ledesmaová o houslích von Bredowa.

Ve středu paraguayské úřady oznámily zatčení dvou Němců – osmapadesátiletého Volkera Grannase, šedesátiletého Ivese Asriela Spartaka Steinmetze, a zadržení jednapadesátiletého Stephena Jorga Messinga Darchingera z Chile. V Grannasově domě našla policie čtvery starožitné housle.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments