Festival studentského umění Festa academica 2021 začne tento víkend

V neděli 14. listopadu 2021 bude zahájen festival studentského umění Festa academica 2021. Událost pořádá Unie českých pěveckých sborů ve spolupráci se Studentskou komorou Rady vysokých škol, Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze a Gymnáziem Jana Keplera v Praze. Festival vyvrcholí 16. listopadu slavnostním koncertem Studenti sametu na Žofíně.

Festa academica 2021 (zdroj Festa academica)
Festa academica 2021 (zdroj Festa academica)

Zahajovací koncert jubilejního desátého ročníku festivalu Festa academica Zrcadlo přátelství se uskuteční v neděli 14. listopadu 2021 v Sále Martinů na HAMU v Praze. Akce je věnovaná studentům Vysoké školy chemicko-technologické a jejich hostům. Vystoupí Orchestr VŠCHT Praha se sólisty – Nona Karapetjanová (klavír) a Josef Filgas jr. (klarinet) pod vedením Dominika Landsingera. Dále zazpívá pěvecký sbor Gymnázia Jana Keplera Vocalissimo.

V letošním roce se podařilo posílit festival o workshopy, které v minulých letech získaly oblibu u studentů. Art Day – den plný ateliérů hudebního a výtvarného umění, ale i workshopů v oblasti performance – se bude konat dne 15. listopadu 2021 na Gymnáziu Jana Keplera v Praze.

Festival završí slavnostním koncertem Studenti sametu v předvečer Mezinárodního dne studentstva ve Velkém sále paláce Žofín. Posluchačům přinese hudební zážitek šest souborů ze škol z celé České republiky. Představí se Smíšený komorní sbor Ateneo, Komorní ženský sbor Pedagogické fakulty UK, Pilsen brass kvartet, Český akademický sbor a Komorní orchestr VŠCHT Praha. Koncert bude živě přenášen na Facebooku Festa academica a YouTube České sbory. Součástí Festa academica 2021 bude také studentská bohoslužba v kostele sv. Voršily, a to právě v den výroční sametové revoluce.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments