Nemocného Pietari Inkinena zastoupí Tomáš Brauner

Z důvodu onemocnění Pietari Inkinena bude koncerty FOK 30. a 31. 1. 2019 v Obecním domě dirigovat Tomáš Brauner. Program koncertu zůstává beze změny.
Tomáš Brauner (zdroj ČNSO / foto Jan Malý)

Ve dnech 30. a 31. ledna 2019 je ve Smetanově síni Obecního domu plánován koncert Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Na programu je Symfonie č. 6 F dur op. 68 „Pastorální“ Ludwiga van Beethovena, Náhrobek Couperinův od Maurice Ravela v úpravě Joachima Schmeissera pro hoboj a smyčce a Koncert pro hoboj a smyčce a moll Ralpha Vaughana Williamse. K sólovým patům přijal pozvání první hobojista Berlínských filharmoniků Albrecht Mayer. Pozvání Albrechta Mayera navazuje na pravidelnou spolupráci FOK s Berlínskými filharmoniky, kterou inicioval šéfdirigent FOK Pietari Inkinen a v rámci které již u nás hostovali houslista Daishin Kashimoto, kontrabasista Janne Saksala či flétnista Matthieu Gauci-Ancelin.

Dne 28. ledna oznámila tisková kancelář FOK, že Pietari Inkinen dirigovat nebude z důvodu nemoci. Orchestr místo něj bude řídit Tomáš Brauner.

Brauner zastává post šéfdirigenta Plzeňské filharmonie a je též hlavním hostujícím dirigentem Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze.  Spolupracuje s předními českými i evropskými symfonickými orchestry či operními domy. Kromě Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK je to zejména PKF-Prague Philharmonia, Munchner Symphoniker,  Slovenská filharmónia, Philharmonie Südwestfalen, Státní orchestr moskevského rozhlasu, Orchestra of Colours Athen, Janáčkova filharmonie Ostrava, Pražský komorní orchestr, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Bohuslava Martinů, Moravská filharmonie Olomouc či Severočeská filharmonie Teplice , Český národní symfonický orchetr a další.