Neortodoxní projekty Epoque Quartetu

Přestože Epoque Quartet zůstává věrný svému původnímu zaměření na klasiku s Ivanem Klánským nebo s Janem Kučerou, již téměř dvacátý rok na sebe upozorňuje svými neortodoxními projekty. Jejich kreativita se projevila ve spolupráci s řadou tuzemských i zahraničních umělců, např. Illustratosphere, TataBojs, Clarinet Factory, Monkey Bussines nebo Ondřejem Gregorem Brzobohatým, Ewou Farnou, Dashou, Michalem Pavlíčkem a spoustou dalších.
Epoque Quartet (zdroj epoquequartet.com)

Z nejzajímavějších projektů, vedle Dana Bárty a Illustratosphere s Robertem Balzarem to jsou především jazzová suita Morning Walks spolu s klavíristou Martinem Brunnerem, dále repertoár složený z latiny, funky, soulu a R&B společně s Dashou, Martinem Kumžákem a kytaristou Peterem Binderem, světové hity popu, jazzových šlágrů a operních árií s Martinem Ruppertem nebo mimořádně vydařený projekt Irvin_Epoque Crossover s Irvingem Venyšem, který se dočkává již svého druhého CD a otevírá dveře do řady tuzemských i zahraničních produkcí. Patrně nejzajímavější je poslední natočené CD Flow, pořízené společně s kanadským pianistou a skladatelem Davidem Braidem a vydaném společností Steinway&Sons, jako kompozice pro klavír a smyčcový kvartet.

Na základě společného zájmu o posouvání crossoverových hranic se Epoque Quartet za dobu své existence vypracoval ve špičkové těleso, vyhledávané ke spolupráci řadou špičkových skladatelů a interpretů a výrazně posunul povědomí o možnostech a příležitostech kvartetového repertoáru. Jejich koncert v Mercedes Forum dne 9. července 2019 se bude konat v rámci řady Prague Proms.

 

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na