Neortodoxní projekty Epoque Quartetu

Přestože Epoque Quartet zůstává věrný svému původnímu zaměření na klasiku s Ivanem Klánským nebo s Janem Kučerou, již téměř dvacátý rok na sebe upozorňuje svými neortodoxními projekty. Jejich kreativita se projevila ve spolupráci s řadou tuzemských i zahraničních umělců, např. Illustratosphere, TataBojs, Clarinet Factory, Monkey Bussines nebo Ondřejem Gregorem Brzobohatým, Ewou Farnou, Dashou, Michalem Pavlíčkem a spoustou dalších.
Epoque Quartet (zdroj epoquequartet.com)

Z nejzajímavějších projektů, vedle Dana Bárty a Illustratosphere s Robertem Balzarem to jsou především jazzová suita Morning Walks spolu s klavíristou Martinem Brunnerem, dále repertoár složený z latiny, funky, soulu a R&B společně s Dashou, Martinem Kumžákem a kytaristou Peterem Binderem, světové hity popu, jazzových šlágrů a operních árií s Martinem Ruppertem nebo mimořádně vydařený projekt Irvin_Epoque Crossover s Irvingem Venyšem, který se dočkává již svého druhého CD a otevírá dveře do řady tuzemských i zahraničních produkcí. Patrně nejzajímavější je poslední natočené CD Flow, pořízené společně s kanadským pianistou a skladatelem Davidem Braidem a vydaném společností Steinway&Sons, jako kompozice pro klavír a smyčcový kvartet.

Na základě společného zájmu o posouvání crossoverových hranic se Epoque Quartet za dobu své existence vypracoval ve špičkové těleso, vyhledávané ke spolupráci řadou špičkových skladatelů a interpretů a výrazně posunul povědomí o možnostech a příležitostech kvartetového repertoáru. Jejich koncert v Mercedes Forum dne 9. července 2019 se bude konat v rámci řady Prague Proms.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat