Nezmeškejte živý stream Janáčkovy opery Osud na OperaVision

Představení Janáčkova Osudu bude třetím živým přenosem Janáčkovy opery Národního divadla Brno v rámci projektu OperaVision. Toto dílo v režii Roberta Carsena a v hudebním nastudování šéfdirigenta Marko Ivanoviće budou mít diváci možnost shlédnout online 27. listopadu 2021 od 19:00 hodin.

Leoš Janáček: Osud, Janáčkova opera - Národní divadlo Brno (foto Marek Olbrzymek)
Leoš Janáček: Osud, Janáčkova opera – Národní divadlo Brno (foto Marek Olbrzymek)

Všechno začalo kyticí rudých růží, které nechala poslat sličná paní Kamila Urválková ke stolu skladatele Leoše Janáčka. Milostný román luhačovský přerostl v operní inspiraci o zakázané lásce, šílené matce a tragické smrti milované ženy. Před našima očima se tak může a očima na jevišti rozehrát šum luhačovské kolonády ve valčíkové melodii, kterou Janáček svou operu Osud začíná.

Osud zahájil festival Janáček Brno 2020, plánovaný live stream se však už nemohl uskutečnit, protože divadla byla uzavřena. Teď je hudba a divadlo zpět a s ním se vrací i Janáčkova skvělá opera. Nenechte si ujít inscenaci světoznámého režiséra Roberta Carsena, který v tomto roce získal International Opera Awards jako režisér roku. Janáčkův Osud pojal jako retrospektivní ohlédnutí stárnoucího skladatele Živného. Jeho part rozdělil mezi dva vynikající tenoristy – starší podobu ztvární britský pěvec Philip Sheffield a jeho mladším alter egem je italský tenorista Enrico Casari, který s brněnským souborem spolupracuje i na inscenaci Verdiho Nabucca. Živného tragickou láskou bude sopranistka Alžběta Poláčková. V dalších rolích se představí mladá pěvecká generace, například Ondřej Koplík, Lukáš Bařák a Jan Šťáva.

Představení Janáčkova Osudu bude již třetím živým přenosem Janáčkovy opery NdB v rámci projektu OperaVision. Ty předešlé (Příhody lišky Bystroušky a Její pastorkyňu) zhlédlo přes 35 tisíc diváků po celém světě nejen z České republiky, ale třeba z USA, Jižní Koreje, Mexika, Japonska a dalších zemí. Partnerem přenosu bude opět Česká televize, která představení zaznamená pro ČT ART.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments